Ek İş İlanları

KÜTAHYA’da Evlere İş İmkanı Sunan Firmalar

Kütahya’da evde ek iş yapmak isteyenler haberimizi inceleyebilirler. Hafta içi ve hafta sonu yapabileceğiniz ek işler haberimizin alt kısmında yer almaktadır. Sizlerde yapabileceğiniz ek işleri yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Doğru e-posta adresi vererek iş teklifi bekleyebilirsiniz.

Kütahya İlimiz Hakkında: Ege Bölgesi şehirlerinden biri olan Kütahya Sakarya ve Güney Marmara bölgeleri arasında kalmaktadır. Kuzey tarafında Bursa‚ kuzeydoğuda Bilecik‚ doğu tarafında Eskişehir‚ güneyde Uşak‚ güneydoğuda Afyon‚ güneybatıda Manisa‚ batıda ise Balıkesir illeri Kütahya ilini çevrelemektedir. 2015 senesinde yapılan nüfus sayısı verilerine göre Kütahya nüfusu 571.463 kişidir. Kütahya Ege Bölgesi içerisinde geniş bir yüz ölçümüne sahip olmakla birlikte nüfusu buna oranla çok yoğun değildir.

Ekonomi: Kütahya ili ekonomisi için en önemli alanlardan biri sahip olduğu jeotermal enerji kaynaklarıdır. Çok sayıda termal otel Kütahya ilinde bulunmaktadır. Bu enerjiler bakımından oldukça zengin olan Kütahya’nın sahip olduğu bir diğer özellik de çinileridir. Bu alanda hem ülke çapında hem de uluslararası bir üne sahiptir. Kütahya bu iki özellik bakımından oldukça özel bir yere sahiptir.

Kütahya için bir diğer önemli alan ise tarım alanıdır. Şehirde yaygın biçimde tarım faaliyetleri sürdürülmektedir. Halkın ise büyük bir kısmı tarım ile uğraşarak bu alanda istihdam edilmektedir. Mera ve alanlarda tarım işleri ön planda iken dağlık alanlarda ise daha çok hayvancılık faaliyetleri gerçekleşmektedir. Özellikle küçükbaş hayvancılık halkın geçimini sağladığı bir alandır.

Ekonomi ise genel anlamda en çok tarım ve sanayi alanlarına dayanır. Ekim işlemleri en çok tahıl üretimi üzerine yapılmaktadır. Ancak verim elde edilen alanlarda tahıl öncelikli olmamaktadır. Daha çok sebze ve meyve üretimi ön planda olmaktadır. Bunların dışında en çok yetişen ürünler arpa‚ mısır‚ buğday ve baklagillerdir. Bu ürünlerin üretilmekte olduğu şehirde en çok gelir elde edilen‚ halkın geçimini sağlatan alan tarımdır.

Başta da bahsetmiş olduğumuz gibi jeotermal enerji kaynakları bölgede çok yoğundur. Bu alanda gelişmişlik düzeyi şehirde yaygın bir otelcilik ve turizm faaliyetleri alanı oluşmuştur. Turizmin bu kadar gelişmiş olması sayesinde şehirde yaşayan nüfus için geniş istihdam kaynaklarından önemli bir tanesi turizmcilik alanı olmaktadır.

İstihdam Olanakları: Şehirde istihdam olanakları çeşitli alanlara dağılmıştır. Ancak ek gelir alanları da oldukça fazladır. Özellikle şehrin bulunduğu bölgenin çevresinde yer alan büyük şehirler de bu açıdan avantaj sağlamaktadır. Bursa ve Eskişehir bu açıdan bir fırsata çevrilebilir. Bu şehirlere oldukça yakın olması sebebi ile ek işler bu şehirlerden de rahatlıkla alınabilir. Bunun için çevre illerin sosyal ağ sayfaları da takibe alınmalıdır.

Şehrin kendi ek gelir imkanları da değerlendirilebilir. Özellikle turistlerin ilgisini çeken bir bölge olmasından kaynaklı olarak turistlere hitap eden ürünlerin üretimi değerlendirilebilir. Bu ürünlerin paketlenmesi ve üretimi evlere verilebilir. Siz de bu işleri yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için ek iş veren firmaları takibe almalı‚ ilan görmeniz durumunda iletişime geçebilirsiniz. Parça başı iş alacağınız bu işlere paralel olarak da ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca Kütahya ili geleneksel ürünlerin de önem verildiği bir bölgedir. Bu tarz ürünlerin üretimi ve montajı aşamasında da çalışabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu