KuveytTürk Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye’ de hizmet veren 6 katılım bankasından biri olan Kuveyt Türk’ te hesap kapatma işlemleri, hesap açma işlemleri kadar kolay gerçekleştirilmektedir. 1999 yılından beri bankacılık alanında hizmet vermekte olan kurum faizsiz bankacılık çizgisinde müşterilerine hizmet sunumuna devam etmektedir. Kuveyt Türk müşterilerinden bankadaki hesaplarının kullanımı için hesap işletim ücreti talep edilmemektedir yani Kuveyt Türk müşterileri bankadaki hesaplarını hesap işletim ücreti ödemeden kullanabilmektedirler. Kuveyt Türk’ teki hesaplarını kapatmak isteyen kişiler aşağıda sayılacak olan hesap kapatma yollarından birini kullanarak amaçlarına ulaşacaklardır.

KuveytTürk Şubeleri Aracılığıyla Hesap Kapatma İşlemlerinin Gerçekleştirilmesi
Kuveyt Türk hesaplarını kapatmak için başvurulabilecek yollardan ilki banka şubelerine gitmektir. Banka şubesine, mümkünse hesabın açılmış olduğu şubeye giderek konuyla ilgili başvurunun yapılmasıyla kapanması istenen hesaplar kısa süre içerisinde kapatılacaktır. Banka şubesine giderken kişilerin yanlarına T.C. kimlik belgelerini ve hesap kapatımı için hazırlamış oldukları dilekçeyi yanlarına almış olmaları işlemlerin sekteye uğramadan devam etmesi için önem taşımaktadır. Ayrıca kapatılmak istenen hesapların üzerinde herhangi bir borcun bulunmuyor olması, otomatik ödeme talimatlarının iptal edilmiş olması ve hesaplardaki paraların tamamının çekilmiş olması gerekmektedir. Bu şartlar yerine getirildikten sonra şubelere konuyla alakalı başvurmak daha sağlıklı olacaktır.

KuveytTürk İnternet Bankacılığı Kullanılarak Hesap Kapatma İşlemleri
Kuveyt Türk bankasında kapatılmak istenen hesaplar için gereken işlemlerin gerçekleştirilebileceği yollardan birisi de internet bankacılığıdır. Daha önce alınmış olunan Kuveyt Türk internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme yapılacak olan giriş sonrasında hesaplar sekmesi seçilir. Hesaplar sekmesi altında, kapatılmak istenen banka hesabı için işlem gerçekleştirilir. Hesapların kapatılabilmesi için üzerlerinde herhangi bir borcun bulunmuyor olması, otomatik ödeme talimatlarının iptal edilmiş olması ve içlerindeki paraların tamamının çekilmiş olması gerekmektedir.

KuveytTürk Telefon Bankacılığı Kullanılarak Hesap Kapatma İşlemleri
Kuveyt Türk’ ün müşterilerine sunduğu iletişim kanallarından olan telefon bankacılığı kullanılarak da kapatılmak istenen hesaplar için kapatma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Yapılması gereken 444 0 123 ya da 0850 251 0 123 numaralı telefon bankacılığının aranmasıdır. Arama karşılık bulduktan sonra gereken menüye ulaşmak için tuşlamalar yapılır ve müşteri temsilcisi ya da sistemin kendisine kapatılmak istenen hesaplar için talimat bırakılır. Burada sistem tarafından telefon bankacılığı şifresi istenebileceğinden kişilerin işlemlere başlamadan önce şifrelerini hatırlamaları ya da öğrenmeleri tekrar dön başa gibi bir durumla karşılaşmalarının önüne geçecektir. Hesap kapatma işlemlerine başlamadan önce kapatılmak istenen hesaplar için üzerinde eğer varsa otomatik ödeme talimatları kaldırılır, içlerindeki paraların tamamı çekilir ve varsa borçları kapatılır. Ancak bu durumdan sonra yapılan hesap kapatma talimatı bir sonuca ulaşacaktır.

Kuveyt Türk banka şubeleri aracılığıyla hesap kapatma işlemi gerçekleştirecek olanların aşağıda verilecek olan dilekçe şablonunu doldurmaları ya da bir benzerini hazırlamaları işlem hızı bakımından faydalı olacaktır.

KuveytTürk Banka Hesabı Kapatma Dilekçesi
……….. BANK A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

…………….. Bank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …. /…. /..

Ad – Soyad

İmza

Yorum yapın