Kredi Kartları

Limitsiz Kredi Kartları Kimlere Verilir ve Alma Şartları Nelerdir?

Bankaların müşterilerine sunmakta oldukları finansman ürünlerinden olan kredi kartları, başvuruda bulunan banka müşterilerinin gelirlerinin incelenmesi sonucunda varılan karara bağlı olarak limitlendirme işlemine tabi tutulur.

Yani, kredi kartlarının limitlerini belirleyen ana unsur, kredi kartı başvurusunda bulunan bireylerin gelir düzeyleridir. Kişilerin gelir durumlarının kredi kartı limitleri üzerinde etkisi olması gibi aynı kişilerin borç düzeyleri de kredi kartı başvurularında limit belirleyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Kredi Kartlarının Kredilere Göre Avantajları
Kredi kartları, dönem borçları düzenli şekilde ödendiği zaman işlenen faiz bulunmadığından aslına bakılırsa faizsiz krediler gibi çalışırlar. Alışverişler sırasında kart sahibine taksit imkanı ve eğer bankayla firma arasında daha önceden yapılmış bir anlaşma varsa, taksit imkanının yanında ek fırsatlar sunar. Bankalar da müşterilerine farklı farklı kredi kartları sunmaktadırlar, örneğin; öğrencilere yıllık aidatı olmayan kartlar verilirken bu kartların limiti diğerlerine göre sınırlıdır, aidatsız kredi kartları diğer kredi kartlarına göre daha kısıtlı işlem yelpazesine sahiptir, devamında gold ve platinum gibi kartlar gelmektedir. Bu kredi kartları, kişilerin aylık gelirlerine göre alabildikleri yüksek limitli kredi kartlarıdır. Gold ve platinum kredi kartları, standart olarak çoğu kişinin kullandığı kredi kartından limit ve özellik bakımından avantajlı durumdadırlar.

Kredi kartlarının limitleri, alışveriş sırasında almak istenen ürünlerin fiyatlarından yüksek olmalıdır ki gerek tek çekimde gerekse taksitli alımlarda satın alınmak istenen ürün alınabilsin. Satın alınmak istenen ürünün fiyatı kredi kartının limitinden yüksek durumdaysa kişilerin ürünler için taksit yaptırmaları ve ürünleri satın almaları mümkün olmamaktadır. Kredi kartı sahipleri bunun farkında olduğu için bankalarına kredi kartlarının limitlerini arttırma talebinde bulunurlar. Bankalar, kişilerin gelirlerini inceledikten sonra olumlu bir fikre ulaşırsa kişilerin başvurusunu yerine getirir. Ya da başvuru sahibi kişilerin aylık gelirleri kredi kartı limit artımı işlemleri için yeterli değilse banka, kişilerin başvurularını değerlendirmeye almayacaktır.

Limitsiz Kredi Kartları Nasıl Alınır?
Tüm kredi kartlarının belirli limitleri bulunmaktadır fakat yüksek gelir seviyesine sahip kişilerin kullandıkları ve almaya hak kazandıkları kredi kartlarının limitleri de yüksek seviyelerde olmaktadır. Bu kimseler, kartlarının limitlerini yükseltmek amacıyla bankayı aradıklarında banka zaten isteklerini yerine getirmektedir.

Bankada Yüksek Miktarlarda Nakitiniz Varsa; Limitsiz kredi kartları denilen bu kartlar, bankada yüksek miktarda nakiti bulunan kimselere özel olarak verilen kartlardır. Limitsiz kredi kartı alanlar aynı zamanda düzenli ve yüksek seviyede gelirlere sahiptirler. Limitsiz kredi kartlarından kastedilen, kart sahiplerinin bankadaki yüksek orandaki nakitinden ve yüksek derecede düzenli gelirinden dolayı bankayı aradığı zaman kredi kartı limitini arttırabiliyor oluşudur. Bu sayede kredi kartı sahipleri, kredi kartlarının limitinden yüksek fiyata sahip olan ürünleri almak istediklerinde bankalarını arayarak kredi kartı limitlerini arttırabilmekte ve istedikleri ürünleri rahatlıkla alabilmektedirler. Yüksek fiyattaki bir araba kredi kartıyla alınmak istenirse ve kartın limiti satın alma işlemi için yeterli olmazsa kişiler, bankalarını arayarak kart limitini yükseltebilir ve satın alma işlemlerine devam edebilirler. Kredi kartı geri ödemeleri, bankada bulunan hesaplardan yapılabildiği gibi kişiler tarafından şahsen de yatırılabilmektedir.

İşyeri Shaiplerine Limitsiz Kredi Kartı: Limitsiz kredi kartlarını kullananlar arasında işyeri sahipleri de bulunmaktadır. Banka hesaplarına aktif ve düzenli şekilde para girişi varsa ve bankada sirkülasyon oluşmasını sağlıyorlarsa bu iş yerleri, işyeri sahiplerine de limitsiz kredi kartları verilebilmektedir. İş yerlerinin özellikle de yurt dışıyla yapmış olduğu alışverişler için bu kartları kullandıkları gözlemlenmektedir. Limitsiz kredi kartları, özellikle hammadde temini sırasında limit sorunu yaşamaksızın kişilerin alışverişlerini ve üretimlerini sürdürebilmelerine olanak sağlamaktadır. Kredi kartı limitlerinde olası herhangi bir yetersizlik durumunda kart sahipleri, bankalarıyla iletişime geçerek kart limitlerini arttırabilmekte ve ticaretlerine devam edebilmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu