Ek İş Fikirleri

Maaşım Yetmiyor Diyenlere Ek Kazanç Fikirleri

Bütün gün çalışıyorsunuz ama hala aklınızda o telefon var. Ya da yazın favori şehrinizdeki favori otelinize gitmek istiyorsunuz. Taraftarı olduğunuz takımın yurtdışında yapılacak o maçına  gitmeden ölürseniz gözünüz açık gidecek. Ama maaş yetmiyor.

İşte buradayız ve hızır gibi yetiştik. Önerilerimizi değerlendirirseniz, mesainiz dışında yapabileceğiniz bu işlerle kendinize yeni bir finansman kaynağı yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hangi alternatifin size daha uygun olduğunu tespit etmek ve başlamak.

Evinizi Kiralayın
Büyük bir eviniz varsa ve bir bölümünü kullanmıyorsanız, belki de bir üniversite öğrencisi size can yoldaşı olabilir. Ya da evinizin en büyük odasını spor salonuna çevirip zumba,  reformer gibi özel dersler verebilirsiniz. Hafta sonları mahallenin sevimli yaramazları sizin o büyük odada doğum günü partisi de yapabilir aslında.

Evde Hediyelik Eşyalar Hazırlayın
Evde küçük hediyelik eşyalar hazırlamak, nikah şekeri yapmak, boncuk işi, profesyonel makyaj, türban bağlamak, çeviri yapmak, çalışan komşunun eşinin gömleklerini ütülemek, hafta sonu şehre  gelen turist kafilesine liderlik etmek gibi alternatifler de aklınızda olsun bence.

Yeteneklerinizi İş Dışında Paraya Çevirin
Akşam işten çıkınca semtinizdeki bir büronun temizliğini yapıp eve gelebilir, anket doldurabilir, bilgisayar bakımı, web sitesi tasarımı, kutu katlamak, tekstil ipi temizlemek gibi başka işlerle de hayalinizdeki hedefe kavuşabilirsiniz.

Arabanıza Reklam Alın
Arabanıza bir ürünün reklamını giydirmeye, kongre ya da toplantılarda hostes olmaya, markalar için gizli müşteri gibi davranmaya, saçınızı kesip satmaya, eğer uzmanlığınız varsa muhasebecilik yapmaya ya da defter tutmaya, yine eğer anlıyorsanız firmalar adına alacak tahsil etmeye ne dersiniz?

Yaşlı İnsanlara Yardım Edin
Huzurevinde olmak istemeyen yaşlı birine akşam iş çıkışı uğrayıp, yemeğini yapıp, evini toparlayıp, belki bir gazete okuyup can yoldaşı olmak hem size iyi gelecek, hem de bundan para kazanacaksınız. Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki eğer isterseniz hedefinizi gerçekleştirmek zor değil. Şimdi hemen ayağa kalkın ve başlayın bence.

Bebek bakıcılığı, çocuk bakıcılığı, makale yazarlığı, web site yapmak, youtuber olmak gibi birçok alternatifte var, yeter ki yapmak isteyin. Ek İş Fikirleri kategorisi üzerinden diğer işlere de göz atmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu