İş Fikirleri

Makale Yazarı Olmak İster Misiniz?

Makale yazarak para kazanmak için alt kısımda yazan hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bizimle çalışan editörlerimiz evlerinden ya da bilgisayar olan her yerden makale yazarak ek iş imkanına sahip olabilirler. Gerekli standartlara uyduğunuz ve karşılıklı memnuniyet söz konusu olduğu sürece birlikte çalışabiliriz.

Türkçe Makale Yazımı
İki şekilde makale yazarları ile çalışmaktayız. Türkçe dil ve yabancı dillerde. Türkçe dillerde makaleler genelde moda, dekorasyon, ekonomi, sağlık, astroloji konuları üzerine olmaktadır.

Yabancı Dillerde Makale Yazımı
Ana dili İngilizce, Almanca ya da Fransızca olan makale yazarları ile çalışmaktayız. Burada önemli olan yabancı dil seviyesinin üst düzeyde olmasıdır. Bu makaleler önem teşkil ettiğinden, yabancı dile tam olarak hakim olamayan yazarlarla çalışamamaktayız.

Türkçe Makale Nasıl Yazılır?
Editörler verilen makale konularını internette araştırarak o konular hakkında bilgi sahibi olurlar. Sonra verilen makaleyi belli kelime sınırları dahilinde akıcı olarak yazarlar. Baştan sağma yazılan makaleler ya da değiştirilmeden internet üzerinden direk olarak kopyalanan makaleler tarafımızca kabul edilmez. Bu makaleler çeşitli yazılımlar ile kontrol edilmektedir ve kopya, kelime hataları, cümle bozuklukları tespit edilmektedir. En önemli hususlardan bir tanesi makalelerin tamamen kendi kafanızda oluşturduğunuz cümleler ile yazılmasıdır. 

Özgün Makale Nedir ve Nasıl Yazılır?
Özgün makale daha önceden herhangi biri tarafından yazılmamış cümlelerden oluşan makaledir. Belli bir konuda yüzlerce makale olabilir ama bu makaleler farklı cümle yapılarıyla oluşmaktadır.

Örnek cümle; “Hibe kredi, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere verilen, 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız, “Sıfır Faiz” ve uzun vadelerle ödeyeceğiniz kredilerdir. Bu kredi desteğinde hiç faiz ödemezsiniz”

Örnek cümle; “5 yıl sonra ve sıfır faizle geri ödeyebileceğiniz ve girişimciler için son derece ideal bir ödeme planı olan kredilere “hibe kredi” denir.”

Gördüğünüz gibi 2 örnekte aynı tanımı anlatıyor fakat farklı kelime ve cümle yapısı ile yazılmışlar. Belki bu şekilde onlarca farklı cümle kurulabilir. Özgün makale yazımında da her cümle kaynaklarda ki cümlelerden farklı olmak zorundadır.

Makale Ücretlendirmesi
Kelime başına “1 kuruş” ödenmektedir. Örnek vermem gerekirse tam şu ana kadar okuduğunuz bu sayfadaki yazılar 300 kelimedir ve değeri 3 TL’dir. Siz makaleyi okudukça değeri artmaktadır. Kelime sayısını öğrenmek için bu makaleyi word dosyasına alabilirsiniz. Kelime sayacı size makalelerin kaç kelime olduğunu gösterecektir.

Ödemeler; Her hafta Cuma günü eft ya da havale yolu ile banka hesabınıza yapılmaktadır.

Yabancı Dilde Makaleler; İngilizce makale çevirilerine kelime başı 1.5 TL. Almanca ve Fransızca makale çevirilerine kelime başı 2 TL ödenmektedir. Makaleler size Türkçe yazılmış olarak verilir ve siz verilen makaleyi çevirirsiniz.

Hemen Başvurun ve Siz de Bir Makale Yazarı Olun
Aşağıdaki formu doldurarak makale yazarı başvurusu yapabilirsiniz. Size verilecek olan deneme makale ile hemen bu ek iş imkanına sahip olabilirsiniz.

Makale Yazarı Başvuru Formu

Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız alttaki formu doldurun ve bize gönderin. Başvurunuz uygun görülürse size 3 gün içerisinde dönüş yapılacaktır. Genelde EKONOMİ, MODA, DEKORASYON, BİYOGRAFİ ve SAĞLIK konulu makaleler yazdırıyoruz. Kelime başına "1 kuruş" ödeme yapmaktayız. Eğer kendinize güveniyorsanız ve "özgün makaleler" üretebileceğinize inanıyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu