Malatya Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgiler, tarihçe ve poliklinikler hakkında bilgiler. Malatya Devlet Hastanesi çalışma şartları ve kariyer olanaklarından da bahsedilmektedir.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında
1937’de Atatürk’ün Doğu üzerine ziyarette bulunması neticesinde temeli atılmış olan hastane 1939’da 50 yatakla hizmete açılmıştır. Bugünkü şartlardaysa hastane Fırat Semt Polikliniği şeklinde hizmet sağlamaktadır. Zaman içinde artan nüfus nedeniyle ikinci bir bina yapılmasına karar verilmiş ve neticede 1958’de faaliyete başlamıştır. Bu bina ile birlikte toplamda 110 yatak kapasitesine ulaşılmıştır. Türkiye Göğüs Vakfı’nın öncülüğünde 1962’de tüberkülozlu hastalara yönelik olarak Göğüs Servisi binası hayata geçmiştir. 1963’te de Doğumevi binası hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonrasında 1969’da bu bina geçici olacak şekilde İnönü Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi tarafından kullanılmıştır. 1997’de Malatya Devlet Hastanesine tekrar devri gerçekleşmiştir. Daha sonrasında bu binanın çalışmaları yapılmış ve şu anki haline getirilmiştir.

2001’de acil binasının yenilip hizmet sağlamaya başlaması sağlanmıştır. 2009’da Beydağı Devlet Hastanesi’nin hastaneyle birleşmesi sağlanmıştır. Beydağı Devlet Hastanesi’nin adı Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü olacak şekilde yenilenmiştir.Malatya Devlet Hastanesi’nin 2014’te yeni yapılmış olan binaya taşınması neticesinde 2017’den bu yana yılı itibariyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüyle anılmaktadır. Hastane bugünkü şartları itibariyle 6 tane hizmet binasından oluşmaktadır. 135.841 m2 kapalı alanının olmasının yanı sıra 1040 hasta yatağı mevcuttur.  240 polikliniği, 23 ameliyat odası, 90 yataklı yoğun bakım ünitesi, 29 yataklı hemodiyaliz ünitesi hastalara modern teknolojiyle donanımlı bir şekilde hizmet sağlamakatdır.

Malatya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Beydağı Kampüsü
1954’te ilk hizmete açıldığı zaman itibariyle 30 yatağı olan bir dispanser şeklinde hizmet sağlamaktaydı. Daha sonrasında 29 Ekim 1966’da bugünkü olduğu binasına taşınmasının neticesinde toplam olarak 255 yatakla hizmet sağlamaya başlamıştır. 2009’da Devlet Hastanesi ile birleşmesinin neticesinde Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü şeklinde geçmektedir. Yeni hastaneye taşınılması neticesinde Beydağı Kampüsü Fizik Tedavi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi şeklinde hizmet sağlamaktadır. Bunların yanı sıra bu Kampüs  yapılan yeni düzenleme neticesinde 331 yatak kapasitesine ulaşmıştır. 25 poliklinik, laboratuvar ve görüntüleme merkezleri de bünyesinde yer almaktadır. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beydağı Kampüsü adına hizmet sunumunu  gerek kolaylaştırmak gerekse de hızlandırmak için Çocuk Acil ve Kadın Doğum Acil Birimlerimiz ayrı yerde bulunmaktadır. İlave olarak Malatya halkına 7 gün 24 saat kesintisiz olacak şekilde Malatya ve bölge halkına hizmet sağlamaya devam etmektedir.

Malatya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Fırat Semt Polikliniği
Eksi Malatya Devlet Hastanesi tarihi binasının yapımı 1939’dur. Zamanında Atatürk’ün teşviki neticesinde başlanmıştır. Yeni binaya geçilmesi neticesinde eski binanı artık Semt polikliniğine şeklinde hizmet sağladığı da bilinmektedir. 26 polikliniğin yanı sıra aynı zamanda tüm laboratuar ve röntgen hizmetleri de sağlanmaktadır.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Özalper Mah. Turgut Özal Bulvarı No:4 44330 Malatya
Telefon Numarası; 444 56 34
İletişim & Web Sayfası; https://malatyaeah.saglik.gov.tr/TR,23698/iletisim.html

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Malatya Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın