Ek İş İlanları

MANİSA Evlere Ek İş Veren Firmalar ve İş İmkanları

Manisa’da evde ek iş arayanlar alt kısımda bulunan “güncel ek iş ilanları” bölümünden iş başvurusu yapabilirler. Başvurunuzu yaparken doğru e-posta adresi vermeniz gerekmektedir. Sizlere geri dönüş yapılması açısından önemlidir.

Manisa; Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer almakta olan Manisa ili doğu kısmında Uşak ve Kütahya illeri ile‚ kuzeyde Balıkesir‚ güneyde Denizli ve Aydın‚ batı tarafında ise İzmir illeri ile komşuluğa sahiptir. Toplam 17 adet ilçesi bulunan Manisa ili ülkemizin nüfus sıralamasında ise 14. sırada yer almaktadır. 2015 senesinde yapılan nüfus sayımı verilerine göre Manisa’da yaşayan kişi sayısı 1.380.366 dır. Bu sayı ülkemizde 14. sırada yer almasını sağlarken Ege Bölgesinin içerisinde ise İzmir’den sonra en büyük ikinci ili olmasına sebep olur. 2012 senesi itibari ile çıkarılmış kanunlara göre büyükşehir unvanı kazanmıştır.

Manisa İlimize Ekonomik Açıdan Bakış; Manisa ilini ekonomik bakımında inceleyecek olursak özellikle sanayi açısından gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye içerisinde bulunan en gelişmiş organize sanayilerinden birine sahip olan Manisa aynı zamanda tren yolları ve deniz yollarına da yakınlığı ile birlikte birçok sanayi devine ev sahipliği yapmaktadır. Büyük şirketler ulaşım açısından verimli bir bölgede olması yönü ile üretim tesislerini Manisa’da konumlandırmayı tercih etmektedirler.

Manisa sanayisi sadece büyük olarak değil önemli olarak da nitelendirilebilir. 2005 senesinde sektörün belirleyicilerinden olan Financial Times dünyanın en iyi yatırım şehri olarak Manisa’yı seçmiştir. Bu da birçok dev markayı Manisa’ya çekmek için en önemli faktörler arasında yer alır. Ayrıca bu gelişmişliğe paralel olarak ihracatta da ülkemizin en çok ihracat kapasitesine sahip olan 7. şehri olma özelliği kazanmıştır.

Şehri tarım açısından incelemek gerekirse bunun da şehir sakinleri için önemli bir geçim kaynağı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ege Bölgesi içerisinde yer almakta olan birçok şehirde olduğu gibi tarımda belirleyici ürünlerden bir tanesi olan üzüm karşımıza çıkar. Üzüm üretimi oldukça yoğun olarak yapılmaktadır. Özellikle Sultani adı verilen üzüm cinsi ülkemiz için önemli bir şehirdir. Manisa tarımı adına önemli olan bir diğer ürün ise elbette ki zeytin. Tüm Ege Bölgesi illerinde olduğu gibi Manisa’da da zeytin üretimi yoğun şekilde yapılmaktadır.

Bahsetmiş olduğumu sanayi gelişimi ve verimli tarım faaliyetleri açısından Manisa ili iyi bir ekonomiye sahiptir. Buna paralel olarak istihdam olanakları açısından da oldukça cazip bir şehirdir. Göç alan bir il olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İstihdamının büyük bölümü büyük fabrikalarda sağlanır. Sabun‚ çırçır‚ kiremit‚ un‚ tuğla ve dokuma fabrikaları sayesinde birçok kişi geçimini sağlamaktadır. Bunların dışında termik santral‚ kömür işletmeleri ve daha birçok sanayi koluna sahiptir. Bu açıdan iş bulma kolaylığı olan bir il olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Manisa Evde Ek İş İmkanlarından Bahsedelim; Aktif çalışan oranı fazla bir il olduğu kadar gelişmiş sanayinin bir getirisi olarak evde çalışma imkanını da rahatlıkla elde edebileceğiniz bir ildir Manisa. Birçok farklı özelliğe sahip kişi için farklı alanlarda ek iş alternatifleri bulmak mümkün. Ancak yerli halkın büyük kısmı kendi tarım alanlarına da sahip olduğu için yüksek bir talep söz konusu olmamaktadır. Bu da ek iş yapmak isteyenler için daha cazip bir durum.

Manisa’da ek iş yapmak için uygun olabilecek en iyi sektör bölgede yer alan büyük fabrikaların üretimlerinin evden satışını yapmaktır. Bu ürünler sabun olabilir‚ tekstil ürünleri ve daha birçok farklı ürün grubu olabilir. Özellikle üretim fazlası ve benzeri cazip fiyatlı ürünleri fabrikadan doğrudan olacak şekilde alabilirseniz çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için biraz araştırmacı olmak durumundasınız.

Evden yapılabilecek iyi iş alternatiflerinden biri de kutu katlama işi. Kutu katlama işi paketleme sektörü için son derece önemli. Süs eşyaları başta olmak üzere birçok ürün grubu için paketleme gerekir. Üretimini yapan firmalar ise bu ürünlerin paketlenmesi için arayış içerisine girerler. Tercih genel olarak evlerde bu işi yaptırmak üzerinde olur. Bu sayede siz de ek gelir elde etmiş olabilirsiniz. Paketleme işi oldukça kolay ve herkesin yapabileceği bir iş.

Bunların dışında el becerisine dayalı ek işler ise başta bayanlara hitap edebilen alternatiflerin başında geliyor. El sanatları‚ örgü‚ ahşap boyama‚ davetiye ve nikah‚ bebek şekeri tasarımları gibi birçok iş alanı bayanlar için bir gelir kapısı olabiliyor. Özellikle el becerisine ve pratikliğe sahip olan‚ estetik yargıları gelişmiş bayanlar için bu işler daha fazla kazandırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu