Hastane İş İlanları

Mardin Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mardin Devlet Hastanesi tarihçesi hakkında bilgiler. Hastanede çalışmak, kariyer yapmak için gerekli olan şartlar anlatılmaktadır. Alt kısımdan konuyla alakalı bilgiler alabilirsiniz.

Mardin Devlet Hastanesi Hakkında
İlk olarak 1967’de Eski Mardin olarak geçen yerde kurulmuştur. Daha sonrasında hastaneye 150 yatağa sahip ikinci bir hastane yapılmıştır. Bu hastanenin yapılmasına 1991’de başlamıştır. Hizmete başlanmasıysa 2005’te olmuştur. 2012’de 300 yatağa sahip olan şu anki hastanenin inşaatına başlanmıştır. 2015’te de sağlık hizmeti sunumuna geçilmiştir.

Hastane toplam olarak 45973 metre kare alanda kurulmuştur. Toplam olarak parsel alan (49351,42) bunun 13285.41 metre karesi çim alana ayrılmıştır. Bu alanda 2500 ağaç yer almaktadır. Açık otoparka ait olan alan 35316 metre kare olmasının yanı sıra bunun 100 metre karesinde 1 otopark mevcuttur. Bütün olarak da 375 adet otopark sayısı vardır.

Hastane toplam olarak A2, C, B1, B2, D1 ve D2 olmak üzere 7 bloktan meydana gelmektedir. Hastaneye girişlerin sağlanabileceği alanla nükleer tıp, fizik tedavi ve rehabilitasyon, enfeksiyonlu hasta, mutfak, servis, sığınak ve kapalı otopark, acil servis ayakta hasta, hastane, poliklinik, hemodiyaliz, kazan dairesi, morg şeklinde ifade edilmiştir.

Mardin Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Nur Mahallesi Vali Ozan Caddesi  (47100)  ARTUKLU/MARDİN
Telefon Numarası; +90.482 212 10 48
İletişim & Web Sayfası; https://mardindh.saglik.gov.tr

Mardin Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Mardin Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu