İş ve Para Dünyası
Mersin Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 31 Ocak 2019
184
0
Mersin Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Devlet Hastanesi tarihçesi ve hastane hakkında genel bilgiler. Mersin Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve hastanenin iletişim bilgilerini alt kısımda bulabilirsiniz.

Mersin Devlet Hastanesi Hakkında
1954’te Çukurova Fabrikası revirinde yer alan Mersin Sağlık İstasyonu şeklinde hizmet sağlanmaya başlanmıştır. Daha sonrasında 1955’te 20 yatağa sahip olan SSK Mersin Dispanseri şeklinde hizmet verilmiştir.  1960’da 60 yatak sayısında 60 olması neticesinde artış olmuştur. 1965’de daha evvel devlet hastanesi olarak inşa edilen hastaneye geçilmiştir. 1994-97’de yapılan ek bir bina ve bazı düzenlemeler neticesinde 512 yatağa sahip bir hastane olmuştur. 2005’te çıkartılan 5283 sayılı kanun ile yapılan Sağlıkta Dönüşüm Projesi neticesinde hastane SSK’ya bağlı çalışır haldeyken Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. İsmiyse Mersin Toros Devlet Hastanesi olmuştur.

2006-07 arasında Mezitli ilçesinde daha sonraysa Yenişehir ilçesinde olmak üzere 2 tane semt polikliniği hizmete başlamıştır. Daha sonrasında Bakanlık tarafından yapılan incemeler neticesinde hastanenin fiziki koşullarının iyileştirilmesi adına yeni bir bina yapılmasına karar verilmiştir. 2013 Şubat’ta B ve C Blok kısımlarının tamamlanmasının ardından daha sonra 2015’te de A Blok tamamlanmıştır. Hizmet sağlamaya başladığı dönemler itibariyle 255 yatağı olan hastanenin 19 yatağı 3. Basamak ve 6 yatağı da 2. Basamak bir hastanedir. Şehirdeki nüfusa yetmesi bakımından yatak kapasitesinde artırıma gidilmesine karar verilmiştir. İlk olarak 9 yatağı olan 1. Basamak yoğun bakımı eklenmiştir. Bunun yanı sıra kliniklerde yer alan yatak sayıları da 350’ye çıkarılmıştır. Daha sonrasında 2016’da 50 yatağa sahip olan AMATEM hastanesinin de eklenmesi neticesinde 400 yatak olmuştur. 9 yatağı olan 1. Basamak yoğun bakımı 2. Basamağa taşınmıştır. Hastaneye bağlı olacak şekilde 2015’te TRSM hizmet sağlamaya başlamıştır. İlave olarak hemodiyaliz ünitesi de 2016’da hizmet sunumuna başlamıştır. Diğer bir önemli gelişmeyse Mezitli Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Semt Polikliniğinin hastaneye bağlanması olmuştur.


Vizyon ve Misyon
Hastane kendi resmi sitesi üzerinden misyonunu; “ Sağlık hizmetleri sunumunda kaliteyi, bilimsel gelişmeler ışığında sürekli arttırarak; hasta ve çalışan haklarına saygılı, etik, güvenilir, kolay ulaşılabilir ve güler yüzlü sağlık hizmeti sunmaktır.” şeklinde dile getirmiştir. Aynı şekilde vizyonunu ise; “ Modern alt yapısıyla ve tecrübesiyle; içten, yenilikçi, çevreye saygılı ve kaliteli sağlık hizmeti sunarak bölgesinde lider, ülkesinde tanınan bir sağlık kuruluşu olmaktır.” olarak ifade etmiştir.

Mersin Toros Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yeni Mahalle, Cemalpaşa Cad. 5314 Sokak Akdeniz MERSİN
Telefon Numarası; 324 233 71 80
İletişim & Web Sayfası; https://torosdh.saglik.gov.tr/TR,74780/iletisim.html

Mersin Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Mersin Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ