Hastane İş İlanları

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve hastanenin kalite politikaları. Muğla Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve kariyer imkanlarından bahsedilmektedir.

Muğla Devlet Hastanesi Hakkında
1927’de ilk olarak kurulduğu zaman il merkezinde İl Özel İdaresine bağlı şekilde hizmet vermeye başlamıştır. 1940’da Guraba Hastanesi adını almış ve daha sonrasında da Memleket Hastanesi şeklinde halkına hizmet sağlamaya devam etmiştir. 1954’te adının Muğla Devlet Hastanesi olmasından sonra Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir şekilde hizmet sağlamaya devam etmiştir. 400 yatağa sahip olan bu hastane 2005’da Sağlık Bakanlığı’nın kararı neticesinde Menteşe Devlet Hastanesi ile birleşmiştir. Toplam olarak 501 yataklı olacak şekilde hizmet sağlamaya devam edilmektedir. 2011’de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile protokol yapılması neticesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. Bundan ötürü de günümüzde eğitim ve araştırma hastanesi şeklinde hizmet vermeye devam etmektedir. 29.10.2017’de Kötekli ’de yapılan yeni hastane binasına geçilmiştir. Toplam olarak yatak sayısı ise 567’dir. Bunların yanı sıra merkezde yer alan eski hastane binası 2015’ten bu yana ek bina şeklinde poliklinik hizmeti sağlamaya devam etmektedir.

Vizyon ve Misyon
Hastane kendi resmi sitesi üzerinden misyonunu, “Ulusal sağlık politikaları  ve stratejilerine uygun, hasta ve çalışan güvenliğinden ödün vermeyen,  hasta  ve  çalışan memnuniyetini  üst düzeyde tutmayı amaç edinen,  kolay ulaşılabilir, kaliteli, güvenilir, teknolojik gelişmelere ve sürekli iyileştirmeye açık bir anlayışla tüm yerli ve yabancı hastalarımıza tıbbi etik ilkesiyle sağlık hizmeti sunmak ve nitelikli sağlık çalışanları yetiştirmek.” şeklinde dile getirmiştir.

Aynı şekilde vizyonunu ise, “Hasta gereksinimlerini karşılamak üzere sürekli iyileştirme  prensibiyle sunulan sağlık hizmetlerinde, ileri teknolojiyi kullanarak memnuniyetin  en üst düzeyde olduğu, akredite edilmiş sağlık hizmetleri açısından ulusal ve uluslararası platformda tercih edilen, çalışanı olmaktan onur duyulan, bölgede öncü, ülkede tanınan bir  eğitim kurumu ve hastane olmaktır.” şeklinde ortaya koymuştur. Hastane değerlerini şu şekilde sıralamıştır: “İnsan haklarına saygı, hasta ve çalışanların mutluluğu, sürekli eğitim, eşitlik, etik ilkelere saygı, bilimsel gelişmelere açıklık”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Kötekli Mahallesi Marmaris Yolu üzeri No: 48 Menteşe / MUĞLA
Telefon Numarası; +90. 252 214 13 23
İletişim & Web Sayfası; https://mskueah.saglik.gov.tr/TR,75611/iletisim.html

Muğla Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Muğla Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu