Hastane İş İlanları

Muş Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muş Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler ve hastanesinin tarihçesi. Muş Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve kariyer imkanlarından bahsedilmektedir.

Muş Devlet Hastanesi Tarihçesi
1954’te hastane ilk olarak kurulduğu zaman 50 yatağa sahipti. Bunun yanı sıra Memleket Hastanesi adıyla hizmet vermekteydi. Muş’un sosyalleşmesi adına pilot bölge olarak seçilmesinin ardından 100 yatağa sahip olan bir ek blok yapılmasına karar verilmiştir. Göğüs Hastalıkları Hastanesi yapılmasına karar verilmiş ve 1969’da yapımı başlamıştır. Hastanenin hizmete başlaması 1987’de olmuştur. Bu bina C Blok olarak geçmiş ve daha sonrasında merkezi binaya ilave olacak şekilde 150 yatağa sahiptir. Bununla birlikte hastanenin toplamda 300 yatağı olmuştur.

30 yatağa sahip olan Hasköy Entegre Birimi ve 150 yataklı yeni Entegre Birim olan Kadın Doğum ve Çocuk bölümlerinin eklenmesinin neticesinde toplam olarak 480 yatak sayısına ulaşılmıştır. 2005’te Hasköy Entegre Birimi’nin ayrılmasından sonra Kadın Doğum ve Çocuk Bölümleri  de ayrılmıştır. Neticede 150 yatağı olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve 300 yatağa sahip Muş Devlet Hastanesi şeklinde hizmet sağlanmaya devam edilmiştir.

2011’de Sağlık Bakanlığı’nın kararı neticesinde Muş Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk  Hastalıkları Hastanesi birleşmiştir. İkisi birlikte Muş Devlet Hastanesi adıyla hizmet sağlamaktadır. 2013’ten bu yana toplam olarak 485 yatakla bütün branşlarda sağlık hizmeti sağlanmasına devam edilmektedir.

Muş  Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Saray Mahallesi, Tekel Depoları Yanı, Bitlis Yolu Üzeri, 49200 Muş
Telefon Numarası; (0436) 212 06 70
İletişim & Web Sayfası; https://musdh.gov.tr/dahili-telefonlar/

Muş  Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Muş  Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu