Öğrencilere Kredi İmkanı Sunan Bankalar Hangileridir?

Günümüz de her kesimden insanın paraya ihtiyaç duyduğu dönemler olabilmektedir. Bu kişiler şirket çalışanları, yatırımcılar gibi ciddi yatırım ve ekonomik döngüde yer alan kimseler olduğu kadar, sigortasız, çalışmayan, öğrenci olan, geliri ya da bir varlığı bulunmayan kesimden kimseler de olabilmektedir. 2017 yılından itibaren bankalar tarafından geliştirilip, yürütülen birçok kampanya söz konusudur. Özellikle öğrenciler için de bu kampanyalara yer verilmiştir. Öğrenci olsun ya da olmasın dediğimiz gibi her insanın dönem dönem para ihtiyacı olabilmektedir. Bu durum içinde de acil nakit döngüsünü karşılayabilmek için kredi çekme fikri gündeme gelir. Kredi çekmek isteyen ve paraya sıkışan kişiler acil kredi imkanı sağlayan bankaları tespit ederek para ihtiyacı duydukları dönemlerde başvurup, kısa sürede nakit ihtiyacını giderebilirler. Öğrencilerin de gelir konusunda bazı sıkıntıları olduğu için birçok öğrencinin gelir belgesi gösterebileceği bir kanıtı bulunmamaktadır. Birçok banka sigortasız, gelir belgesi ya da ev hanımlarına kredi sağladığı gibi öğrenciler için de kredi olanağı sunar.

Öğrencilere Kredi Veriliyor Mu?
Bankalar bilindiği gibi kişilere belli başvurular ve gerekli bir takım prosedürler karşılığında nakit para vermektedirler. Bu paraların da çoğu zaman geri ödenmesini garanti edecek belgeler isterler. Fakat öğrencilerin kredi ihtiyacı olduğu durumlarda da kredi başvuruları kabul edilebiliyor. Bu tür gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığı ile öğrenci başvuru yaptığı zaman öğrencinin kredi notuna bakılır ve bankalar ile müşteri ilişkileri kontrol edilir. Bu sayede öğrencilere kredi sağlama imkanı oluşturulmaktadır.

Öğrenci Kredisi İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?
Günümüzde birçok banka, müşterilerinin sayısını yükseltebilmek için ya da daha fazla kazanç elde edebilmek için kredi notunu bile göz önünde bulundurmadan kredi verebilmektedir. Daha fazla kesime ve daha fazla müşteriye seslenmek isteyen bankalar çeşitli kampanyalar yürüterek, özel duruma sahip olan vatandaşlara cazip kredi seçenekleri sunarak tüketiciyi kendi bankalarına çekmeye çalışmaktadırlar. Günümüz de kredi verme işlemleri o kadar kolaylaştı ki bankalar bu işlemleri cep telefonlarından yollanacak bir mesaj ile gerçekleştirmektedirler. Daha önce ki dönemlerde oldukça zor şartlarda kredi imkanı sunan bankalar artık bir mesaj ile hesaba para aktarımı yapabilmektedirler. Bu gibi şartları yürüten bankalara öğrencilerimiz de kredi başvurusu yaparak şanslarını deneyebilirler.

Öğrencilere Kredi; Her ne kadar bankalar için geliri olan, düzenli bir işli olan kişiler daha cazip olsa da, gelir sahibi olmayan ya da bunu belgelendiremeyen, kefilsiz durumlarda da kredi olanağı sunmaktadır. Çoğu banka, öğrencileri kredi kartı almaya teşvik ettikleri için kendi müşterisi olan öğrencilere daha fazla kredi olanağı sunabilir. Öğrencilere sunulan kredi kartı limiti en fazla 1000 TL olsa bile aileden destek alan, sürekli para akışı olan öğrencilere bankalar da kredi vermek için diretmeyeceklerdir. Öğrenciler için sunulan kredi limitleri de hali hazırda çok yüksek meblağlar değildir. Sadece kişinin ufak nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar ya da eğitimlerini destekleyecek kadardır. Kolay kredi veren bankalar genellikle televizyonu açtığımız da reklamlarda kredi imkanlarının kolaylıklarından bahseden bankalardır. İlk akla gelenler ise Denizbank, Akbank, İş Bankası gibi bankalardır. Öğrenciler için önemli olan ise nakit ihtiyacını kısa sürede karşılayabilecek bir bankanın var olmasıdır.

Ziraat Bankası Öğrencilere Eğitim Desteği
Ders çalışmak öğrencilerden ihtiyaçları karşılamak bizden diye slogan oluşturarak bir kampanya yürüten Ziraat Bankası, öğrencilerin eğitim masraflarına destek olmak amacı ile 36 aya kadar vade ile düşük faizli ve ödeme kolaylıkları sunarak her eğitim kesiminden öğrenciler için eğitim kredisi adı altında kredi olanağı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi: Ziraat Bankası öğrencilere verecek olduğu krediler için 36 ay vade ile kefil gerektirmeden ya da maddi herhangi bir teminata gerek duymadan kredi sağlayabilmektedir. Eğitim kredisi adı altında ki bu krediler öğrencilerin kurs masrafları, eğitim olanakları için olacağı durumlarda gerekli belgeler ile daha kolay karşılanmaktadır. Öğrencinin bu masraflarını karşılayacak olan bir aile bireyi ile ya da düzenli geliri olan bir birey ile de kolaylıkla alınabilir.

Denizbank Öğrenci Kredisi
Denizbank tarafından öğrenciler için sunulan kampanyalarında ise % 0,99 faiz oranı ile 2 bin TL’ye kadar kefil gerektirmeden, evrak ihtiyacı duyulmadan ve 48 ay taksitlendirme imkanı sunarak acil kredi olanağı sağlamaktadır. Denizbank’tan açmış olduğunuz bir hesap ve aileniz ya da başka kimseler tarafından düzenli para akışı olduğunu gösteren bir hesap hareketi olması da sizin bankada ki kredi notunuzu etkileyecektir. Bu kredi notu da elbette ki kredi ihtiyacınız olduğu durumlarda kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Denizbank üzerinden öğrenciler sms ile de başvuru yapabilir. KAMPANYA yazarak boşluk bırakıp TC Kimlik ve Cep telefonu numaranızı yazıp 3280 koduna mesaj atarak başvuru sağlamış olursunuz.

VakıfBank’tan Öğrencilere Kredi
Günümüzde öğrenciler sürekli olarak dershanelere, özel okullara, özel derslere, özel kurslara yönlendirilerek eğitim şartlarını artırmak isteyen veliler ve artan nakit ihtiyaçları söz konusu olmaktadır. Bu artan nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de aile üyeleri bankalardan kredi çekmek seçeneğini düşünmektedir. Eğitim artık günümüzde o kadar değer görmektedir ki üniversiteden sonra da lisans üstü eğitim, doktora ya da dil eğitimi, yurt dışında lisans üstü eğitim seçenekleri istemektedir. Bunların her biri maddi anlamda ailelere külfet olsa da bankaların sağladığı kredi seçenekleri ile maddi imkanlar kolaylaştırılabilmektedir. Vakıfbank bu krediler için 40 Bin TL üst limit belirlemiştir. 12 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Odeabank Öğrenci Kredisi
Odea Bank’ta öğrencilerin eğitim ihtiyacı için sağlanan kredilerde üst limitini 20 Bin TL olarak belirlemiştir ve 60 aya kadar vade olanağı sunar. Özel okullar, dershaneler, üniversiteler derken Odea Bank kredi imkanları ile ailelere destek olmak için beklemektedir. Öğrencinin eğitimini belgeleyen çeşitli belgelerin olması halinde OdeaBank’ta ailelere yardımcı olabilmektedir. Çekilecek olan kredi miktarına ve vade seçeneklerine göre de faiz oranları değişkenlik gösterir.

İş Bankası Öğrenci Kredi Desteği
Günümüzde eğitime verilen önem ve eğitim için de harcanan maddi tutarlar artmaktadır. İşbankası da öğrencilerin özel okulları, üniversiteleri, kurs ya da eğitim masrafları için finansman görevi üstlenmiştir. İş Bankası eğitim kredisi adı altında başvuru yapan kişiler öğrenci belgesi, okul ücretini gösterecek belgeler ile kredi alma imkanı sağlayabilir. Bu sayede öğrenci için alınan kredi sayesinde maddi kolaylık ve ödeme seçenekleri ile İş Bankasından yardım alabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Öğrenci Kredisi
Yapı Kredi Bankası da 50 Bin TL üst limite kadar öğrencilere özel olarak 48 ay vadeli ve düşük faiz imkanları ile kredi olanağı sağlar.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi
Garanti Bankası da eğitim ihtiyaçları için sunacağı kredi imkanında üst limit 25 Bin TL’dir. % 1,32 faiz oranları ile başlayan kredi ödeme seçenekleri değişmektedir.

 

Yorum yapın