Krediler

Öğretmenler İçin Avantajlı Krediler Hangileridir?

Artan rekabet koşulları altında bankalar da sahip oldukları müşteri kitlelerini korumak ve genişletmek amacıyla bazen özel meslek gruplarına, emeklilere yönelik çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalardan biri de bankaların bazı meslek gruplarına yönelik düzenlemiş oldukları kredi kampanyalarıdır.

Meslek gruplarına yönelik düzenlenen kredi kampanyalarıyla kredi kullanacak kişiler, diğer kredileri kullanmış olma durumlarından daha avantajlı bir pozisyon elde edebilmektedirler.

Öğretmenler İçin Avantajlı Krediler
Bankaların kredi kampanyası düzenledikleri meslek grupları arasında öğretmenlik de bulunmaktadır. Öğretmenler, bankaların kendi meslek gruplarına yönelik olarak düzenledikleri kredilerden faydalanarak daha düşük faiz oranlarından, vade bakımından daha avantajlı ve geri ödeme koşulları bakımından daha avantajlı bir konum yakalayabilmektedirler. Bankaların oluşturdukları, mesleklere yönelik kredi kampanyaları kalıcı olabildiği gibi dönemsel olarak da duyurulabilmektedir. Kredi kullanacak olan kişilerin bu gibi haberleri takip etmeleri, kendi meslek gruplarına yönelik avantajlı kredi fırsatlarını yakalamalarını ve daha rahat bir kredi geri ödeme sürecine sahip olmalarını sağlamaktadır. Aşağıda bankaların öğretmenler için hazırladıkları krediler ve kredilerin detaylarına yer verilmiştir. Anlatılanlardan yola çıkarak kredi kullanmak istenen banka aranarak krediler hakkında daha detaylı bilgi elde edilebilir ve nihai karar için daha akılcı bir şekilde karar verilebilir.

ING Bank Öğretmen Kredisi
ING Bank da öğretmenler için kredi hazırlayan bankalar arasında yer almaktadır. ING Bank’ ın hazırladığı krediyle diğer ihtiyaç kredilerinden farklı ve avantajlı olarak 60 aya kadar çıkabilen vadelerden faydalanılabilmektedir. Bankadan kredi almak isteyen öğretmenler, 50 bin TL’ ye kadar kredi kullanabilmektedirler. ING Bank’ ın öğretmenler için hazırlamış olduğu kredilerin faiz oranları da %1,23 oranındadır. Banka tarafından öğretmenlere yönelik hazırlanan avantajlı ihtiyaç kredilerinde yine kredi masraflarında da öğretmenler için indirime gidilmektedir. Örneğin dosya masrafı olarak istenen ücret 70 TL civarında olurken istihbarat ücreti olarak alınan masraf ta 20 TL olmaktadır.

Finansbank Öğretmen Kredisi
Yukarıda verilen ING Bank’ ın öğretmek kredilerine alternatif olarak seçilebilecek olan, Finansbank’ ın şubesiz bankacılık girişimi Enpara’ nın hazırlamış olduğu öğretmek kredileri bu meslek grubu için yine faydalanılabilir avantajlar sunmaktadır. Şubesiz bankacılık felsefesi gereği banka şubelerine kadar gitmeye gerek kalmadan Enpara’ nın öğretmenler için hazırlamış olduğu avantajlı kredilerden faydalanılabilmektedir. Sistem üzerinden yapılan kredi başvurusu banka tarafından değerlendiriliyor ve başvurunun onay almasından sonra banka görevlileri sözleşmenin imzalanması için kişilerin adreslerine kadar geliyorlar. Finansbank girişimi olan Enpara’ nın hazırladığı, öğretmenlere yönelik olan avantajlı kredilerin faiz oranı %1,14, vade sayısı 36 aya kadar ve kullanılabilecek olan maksimum kredi tutarı 30 bin TL olmaktadır.

Garanti Bankası Öğretmen Kredisi
Yazının başında bahsedildiği gibi bankalardan bazıları öğretmenlere sundukları avantajlı kredileri dönemsel olarak duyurmaktadırlar. Garanti Bankası’ da dönemsel olarak öğretmenlere yönelik kredi hazırlayan bankalar arasında yer almaktadır. Her yıl öğretmenler gününe denk gelecek şekilde hazırlanan Garanti Bankası öğretmen kredileri, öğretmenlerin ihtiyaçlarını kapatmaları ve uygun ödeme koşullarıyla zorlanmadan geri ödemelerini sağlamaktadır. Garanti Bankası’ nın sunduğu bu kredi fırsatıyla öğretmenler 15 bin TL’ den başlayan tutarlardaki krediler 36 aya kadar vadelendirebilmektedirler. Bahsettiğimiz bu kredilere banka tarafından %1,39 civarında faiz yansıtılmaktadır. Öğretmenler, bu faiz oranlarından 25 bin TL’ ye kadar kredi alabilmektedirler. Öğretmenler gününe özel olarak hazırlanan bu kredilerden faydalanmak isteyenler Garanti Bankası şubelerinden işlemlerini başlatabilirler.

İş Bankası Öğretmen Kredisi
İş Bankası da dönemsel olarak öğretmenlere yönelik kredi hazırlayan bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası, bankaların genelinde hakim olan düşünceyle, öğretmenlerin kredilerini ödeme garantisi bulunduğundan dolayı bu kitleye yönelik avantajlı krediler sunmaktan geri kalmamaktadır. Faiz oranları %1,09 gibi uygun bir değer olan bu krediler öğretmenlerin ihtiyaçlarını gidermeleri için tercih edilebilir bir alternatif olarak durmaktadır.

Vakıfbank Öğretmen Kredileri
Birçok meslek gurubu ve öğrencilere yönelik uygun ve kullanışlı hizmet paketleri hazırlayan Vakıfbank, kredi bazında hazırladığı paketlerde öğretmenler için de faydalanılabilir fırsatlar sunmaktadır. Zaten banka, Öğretmenim-MEB kredi kartıyla öğretmenlere yönelik uygun kampanyalar düzenlemektedir. Buna ek olarak bankanın, %1,23 gibi uygun faiz oranlarıyla öğretmen kredileri hazırlıyor olması banka hakkında öğretmen dostu olduğunu söylememizi sağlamaktadır. Vakıfbank’ ın öğretmenlere yönelik hazırladığı kredi ve diğer fırsatlar hakkında detaylı bilgi almak ve hizmet başvurusunda bulunmak için en yakın banka şubesine başvurulabilecektir.

Halkbank Öğretmen Kredileri
Halkbank, yukarı da sayılan bütün bankalar gibi öğretmenlere yönelik kredi imkanı sunan bankalar arasında yerini almış bulunmaktadır. 24 Kasım, öğretmenler gününe özel olarak hazırlanan Halkbank kredi fırsatlarından faydalanmak için Halkbank şubelerine başvurmak yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu