İnternetten Para Kazanma

Online Satış Ortaklığı Veren Firmalar Hangileri? (Türk Siteler)

İnternetin bize sunmakta olduğu kazanç sağlama yollarından bir tanesi de online satış ortaklığı. Online satış ortaklığı ile para kazanmak birçok kişi için internet işleri arasında en cazip alternatif oluyor. Öncelikle online satış ortaklığının ne olduğunu kısaca hatırlayalım ve daha sonrasında da ülkemizde yayın yapan Türk sitelerinden buna imkan sağlayanlardan bahsedelim.

En genel tanımı ile online satış ortaklığını size ait olmayan ürünlerin internet üzerinde reklamını yapmak olarak tanımlayabiliriz. Bu reklamlar ile satış yapıyorsunuz ve bu satış üzerinde reklam harici başka bir işleminiz olmamasına rağmen bir komisyon elde ediyorsunuz. Yani yaptığınız tek şey reklam vermek. Bu iş genel olarak online satış ortaklığı anlamına geliyor.

Ürün Seçimi
Online satış ortaklığı ile para kazanmak gibi bir girişimde bulunacaksanız öncelikle bu aşamada yapmanız gereken ürün bulmak olacaktır. Ürün seçimini isabetli bir şekilde yaparak para kazanmanız mümkün. Bu ürün seçimi konusunda ise sizin için en iyi seçim affiliate marketing siteleri olacaktır. Bu sitelerde sayısız firma sayısız ürünün pazarlamasını yapıyor. Bu ürünleri inceleyerek ve piyasasına da bakarak rekabetin az olduğu seçimler yaparsanız kısa sürede online satış ortaklığı ile para kazanmaya başlamış olabilirsiniz. Affiliate network siteleri yani Türkçe anlamı ile satış ortaklığı siteleri zaten bu işi en kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Bu ağlara katılmak için öncelikle yapmanız gereken üye girişi olacaktır. Kişisel birkaç bilgi ve banka bilgilerinizi de girmeniz durumunda her satışta kazandığınız komisyon miktarını sizin hesabınıza yatıracaklardır.

Gelir Ortakları Online Satış Ortaklığı
Gelelim şimdi satış ortaklığı sağlayan ağlardan ülkemizde en güvenilir ve aktif çalışan sitelere. Bunlardan bir tanesi Gelir Ortakları. İsimden de anlayacağınız üzere sadece bu iş için kurulmuş ve çalışmakta olan bir site. Çok sayıda marka ve firma bu çatı altında toplanmış ve hizmet vermekte. Ülkemizde yayın ve hizmet yapan Gelir Ortakları aynı zamanda en güvenilir ağların da başında geliyor. Bu işte tahmin edebileceğiniz üzere düzenli ödeme olayı son derece önemli. Satışlara ortaklık yapmanıza rağmen bir türlü ödemelerinizi yatırmayan ya da çeşitli şekillerde geciktiren, eksik yatıran siteler de yok değil. Bu yüzden güvenilir olması ve düzenli ödeme yapıyor olması en önemli noktalardan bir tanesi.

Eğer satış ortaklığı yapmak amacı ile bu sisteme kayıt oluyorsanız başlangıçta yapmanız gereken yayıncı olarak giriş yapmak olacaktır. Bu şekilde sisteme girmeniz durumunda karşınıza satış ortaklığına müsaade eden Türk firmaların isimleri listeleniyor. Bu aşamada tamamen şeffaf bir sistem esas alınmış. Bu da başlangıç için gayet iyi bir iş. Burada aynı zamanda hangi ürün için ne kadar komisyon oranı alabileceğiniz belirtiliyor. Aynı zamanda ürünler için kendi alanlarına ait kazanç olasılıkları hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bu sayfada sizin için en ideal olan ürünleri daha iyi seçebilirsiniz. Daha sonraki aşama ise kazanç aşaması.

Gelir Ortakları sistemi üzerinde aynı zamanda kazandığınız miktarları ayrıntılı raporlar halinde de görebiliyorsunuz. Bu ayrıntılar sizin çalışma performansınızı da daha iyi etkileyecektir. Elde ettiğiniz her kazanç belirli periyotlar ile ödeme olarak sağlanıyor. Bunun için 15 günlük süre belirlenmiş. Yani her 15 günde ne kadar kazanç elde ederseniz edin bu kazanç sizin hesabınıza yansıtılıyor. Belirli bir kota ve benzeri uygulama söz konusu değil. Belirlenen günde elde ettiğiniz kazancı hesabınızdan çekebilirsiniz. Bu sistemin ödeme konusundaki hassasiyeti ülkemizde en çok tercih edilen birkaç isimden biri olmasına sebep oluyor. Bu da bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Ayrıca önemli bir diğer artısı da Gelir Ortakları için sistem girişinde hiçbir şekilde ücret ve benzeri bir bedel talep edilmiyor. Tamamen ücretsiz olarak sisteme girerek kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Admitad Online Satış Ortaklığı
Affiliate network alanında en iyilerden biri olan bir diğer isim ise Admitad. Ülkemizde en çok tercih edilenlerden ve bünyesinde en fazla marka ve firma barındıran sitelerden bir tanesi. Ayrıca sistemin kullanışlı olması ve kolaylığı, aynı zamanda tamamen ücretsiz şekilde hizmet veriyor olması da bir adım öne çıkaran bir diğer faktör. Öncelikle benzer şekilde sisteme ilk üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra yönetim paneli üzerinden dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu panelde satış ortaklığına imkan sağlayan her firma ve ürünleri ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu sistemin en büyük artılarından bir tanesi de her ayrıntıyı çok açık şekilde görüntüleyebiliyor olmanız. Tıklanma durumları, ne şekilde ve ne kadar kazanç sağlandığı ile ilgili her veri özellikle sayısal olarak da görsel grafiklerle de size sunuluyor. Yani sistem tamamen şeffaf ve net.

Admitad sizin için tüm analizleri dilediğiniz periyotlar içerisinde görüntüleme imkanı sağlıyor. Admitad ilk giriş esnasında sizden bazı bilgiler talep ediyor. Bu aşamada banka hesap bilgilerinizi de vermelisiniz. Daha sonra belirlenen dönemlerde hesabınıza para yatırımı oluyor. Bu şekilde biriken miktarınızı kısa süre sonra temin edebiliyorsunuz. Admitad üzerinde asla ödeme konusunda aksaklık ve benzeri problemler yaşanmıyor. Bu da sistemin güvenilir ve daha çok tercih edilir olmasına imkan tanıyor. Admitad ülkemizde en çok tercih edilen isimler arasında yer alıyor ve aynı şekilde her geçen gün hem satış ortaklarının hem de ürün ve firmalarının sayısını artırmaya devam ediyor.

Reklamaction Online Satış Ortaklığı
Son olarak sizlere tavsiye edeceğimiz Affiliate network sitesi ise Reklamaction. Bu site üzerinde de benzer şekilde çok sayıda ürüne ulaşma imkanına sahipsiniz. Yazılım olarak son derece güçlü ve profesyonel bir sistem. Bu da işleyişin sorunsuz şekilde devam etmesine imkan tanıyor. ReklamAction sisteminin en büyük artılarından bir tanesi sahip olduğu çok iddialı bir raporlama sistemi. Bu da elbette ki yazılımdaki iddiası ile mümkün oluyor. Tüm işlemlerinizi ve kazançlarınızı en ince ayrıntısına kadar takip edebiliyorsunuz. Ayrıca hem bu hem de diğer tüm satış ortaklığı ağları sitelerinde ürünler ile ilgili her yeni güncelleme ve kampanya harici olarak takip edilebiliyor. Yani bir ürün yeni sisteme giriş yapıldıysa, komisyon oranlarında yeni bir fiyat belirlenmiş ya da benzer şekilde bir kampanya durumu var ise bu hem bildirim hem de mail olarak size iletiliyor. Böylece hiçbir yeniliği kaçırmamış oluyorsunuz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sistem internet üzerinde satış ortamını daha aktif bir hale getiriyor. Yani piyasayı canlandırıyor ve aracıların da satıcıların da para kazanma olasılığını yükseltiyor. Bu siteler üzerinde kayıtlı firmalar internet üzerinde ürünlerinin satışını normal şartlarda istedikleri düzeyde yapamayan satıcılar oluyorlar. Reklamlarını etkin şekilde yapıp müşteriyi çekemeyenlerden bahsediyoruz. İşte bu ağa katılan ürünler ve firmalar bu şekilde giriş yapıyorlar. Diğer taraftan satış ortaklığı ile kazanç sağlamayı düşünen kişi ise tam tersi bu konuda bir kitlesi olan, yani blog ve benzeri bir internet sitesi olan insanları kapsıyor. Aracı firmalar bu iki kişiyi birbiri ile buluşturarak yapılan satış ile ikisinin de kazanç sağlamasına imkan tanıyor. Bu şekilde herkesin kazanç sağladığı bir sistem elde edilmiş oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu