Ordu Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ordu Devlet Hastanesi tarihçesi ve hastane kalite politikaları hakkında bilgiler. Ordu Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli şartlar ve hastane adres, iletişim bilgileri haberimizde yer almaktadır.

Ordu Devlet Hastanesi Tarihçesi
1903’te Ordu’da Belediye Tabibi, 2 tabip ve 2 hususi eczacının yer aldığı da bilinenler arasındandır. İlk açıldığı vakit hastane 15 yatağa sahipti. Burada 1 dahiliye bir de eczacı hizmet sağlamaktaydı. Ameliyat edilmesi gereken bir hasta varsa eğer İstanbul’a  sevki yapılırdı. O dönemin şartları gereğince hastanenin ihtiyaçlar noktasında eksik olduğu da diğer bir gerçekti.

Hastanenin daha iyi hizmet sağlaması adına Ordu’da yer alan gençler 1921’de bir gösteri organize etmişlerdir. Neticesinde elde edilen 600 lira ile de hastaneye belli yardımlar da bulunulmuştur. Ayrıca esnaf ve tüccarlara yönelik olacak şekilde bağış kampanyası düzenleyen bu gençler buradan da 600 lira daha gelir elde etmiştir. Ortaya çıkan bu gelirlerle hastaneye karyola, battaniye, ilaç vs. malzeme satın alınmıştır. Şehrin içinde yer alan o dönemin Ordu Hastanesi Milli Mücadele Döneminde olunması nedeniyle Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonra Ordu Muhasebe-i Hususiye ( İl Özel İdaresi ) İdaresi nezdince maddi anlamda destek sağlanmıştır. Gerek şehirde yer alan gerekse de köylerdeki nüfusun artması nedeniyle Ordu Hastanesi’nin binasının yetersizliğinden ötürü Valilik kararıyla şehir merkezinden 2,5 km. kadar kuzeyde olacak şekilde Keçiköyü adı verilen sayfiye bölgesinde yeni bir hastane binası yapılması noktasında karara varılmıştır.

Hastane Kalite Politikaları
Hastanede kendi resmi sitesi üzerinden vizyonunu, “ Tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki uygulamaları takip eden, ileri teknolojiyi nitelikli çalışanlarıyla bütünleştiren, bütüncül kalite anlayışı içinde hizmet sunan, fark yaratan, öncülük eden ve bölgemizde öncelikle tercih edilen referans hastane olmaktır.” olarak ortaya koymuştur. Hastane misyonunu ise, “Bir ülkenin en temel gücü ve insanların en değerli varlığı olan sağlık ta; etik değerlerden ödün vermeden, koruyucu, tedavi ve rehabilite edici rolleri üstlenmek; hastalarımız, çalışanlarımız ve yakınlarının beklentilerini karşılayarak, memnuniyetlerini en üst düzeyde sağlamak.” şeklinde dile getirmiştir.

Ordu Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Ordu Devlet Hastanesi Şahincili Mahallesi Dr. Fahrettin Önsel Caddesi 52200 Altınordu, Ordu
Telefon Numarası; +90.452 234 3232
İletişim & Web Sayfası; https://ordudh.saglik.gov.tr//TR,159468/iletisim.html

Ordu Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ordu Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın