PTT Bonus Kredi Kartı Nedir ve Nasıl Alınır?

PTT Bonus kredi kartı, nakit çekimi ve mal-hizmet alımında kartın teslimi sırasında belirlenen kotalar dahilinde kullanılabilen, Bonus avantajlarını ve MasterCard logosunu taşıyan PTT kartıdır.

Kredi kartlarının günlük olarak kullanımı, gerek bir kahve için gerekse aylık ev alışverişleri için, insanların hayatında sağlam bir yer kazanmasını sağlamıştır. Kredi kartları da çeşit çeşit, her bankanın sunduğu kredi kartı bir diğerinden farklı, her kredi kartı bir diğerine göre farklı avantaj sunmakta. Artık PTT müşterileri de PTT bonus kartlarıyla kredi kartlarının sunduğu bütün fırsatları yakalayabilirler. Kartlarının bonus özelliği sayesinde bonusun sunduğu bütün avantajlardan yararlanıp tüm kampanyalardan faydalanabilirler. PTT bonus kredi kartı, alışverişlerde kullanılabildiği gibi nakit avans çekiminde de kullanılmaktadır.

PTT Bonus Kart Nasıl Alınır?
PTT’ nin tüm şubelerinden PTT bonus kart başvurusu yapılabilir. Kart başvurusu için verilen formun eksiksiz bir şekilde doldurulması, kişinin kredi skorunun incelenmesi ve olur yanıtı alındığında geri dönüşün kolay olması için önemlidir. Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra kişiler isterlerse kartlarını başvuru yaptıkları PTT şubesinden alabilirler, dilerlerse kartı başvuru sırasında belirttikleri ev adresine gönderilebilir.

Kaç Çeşit PTT Bonus Kredi Kartı Var?
Kullanıcılar, kendilerine en uygun olacak PTT Bonus kartı seçmek için 3 alternatife sahiptirler.
– Classic PTT Bonus kredi kartı
– Gold PTT Bonus Kredi kartı
– Platinium Bonus Kredi kartı

Bonus Kart Yıllık Aidat Ücretleri
Üç alternatif PTT Bonus kredi kartı olduğunu söyledik, şimdi bu kartlar için istenen bir bedelin olup olmadığına bakacağız. Kartın teslim edildiği ilk yıl talep edilen herhangi bir ücret olmamasına rağmen, devam eden yıllarda Classic Bonus kart için 64 TL, Gold Bonus kart için 71 TL, Platinium Gold kart için de 79 TL’ lik kart ücreti alınmaktadır.

PTT Bonus Kredi Kartının Güncel Faiz Oranları
01.01.2017’ den itibaren PTT Bonus kredi kartları için geçerli olacak faiz oranları şöyledir. Nakit avans için geçerli olan faiz oranı %1,84, alışveriş %1,84 ve gecikme faizi % 2,34 şeklinde olacaktır.

PTT Bonus Kart İçin Kart Şifre Alma İşlemleri
PTT Bonus kredi kartlarını temin ettikten sonra şifresini oluşturmak isteyen tüketicilerin iki alternatifi bulunmaktadır. Birincisi PTT çağrı merkezi(444 1 788)’ ne ulaşarak buradaki güvenlik sorularını yanıtlamak ve ardından şifre talebinde bulunur. Kredi kartı başvurusu için doldurulan forma verilen telefon numarasına talep edilen kredi kartı şifresi kısa süre içerisinde gönderilecektir.

İkinci alternatif olarak da cep telefonu kısa mesaj menüsünden ŞİFRE boşluk kişinin kendi belirleyeceği 4 haneli şifre boşluk kartın ön tarafında bulunan kart numarasının son 4 hanesi ile kartın arkasında yer alan 3 haneli sayı birleşik olarak yazılıp 3290’ a gönderilir. Bu iki alternatif yoldan birini kullanarak kredi kartlarına şifre tanımlamayan kart sahipleri, kartlarına şifre tanımlayıncaya kadar PTT Bonus kredi kartlarını kullanamayacaklardır.

PTT Bonus kredi kartlarının şifre değiştirme işlemleri PTTMatik’ ler aracılığıyla gerçekleştirilebileceği gibi diğer bankaların ATM’ leri aracılığıyla da gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Bonus kredi kartı için geçerli olan iki tane ekstre kesim dönemi bulunmaktadır. Bu dönemler her ayın 8’ i ve her ayın 24’ üdür.

Bonus Özellikleri
Bonus özellikli kredi kartları, dilenirse dünyanın her yerinde kullanılabilir.

Yapılacak alışverişlerin tamamında belirli oranlar kapsamında puan kazanılır.

Bankanın anlaşmalı olduğu şirket ve firmalarda yapılacak olan harcamalarda ek puan kazanılır ve ek indirim, taksit imkanı yakalanır.

Kredi kartı içinde biriken bonus puanlar, bonus üye işyerlerinde nakit para gibi kullanılabilir.

Kredi kartı limiti ile orantılı olan limitler dahilinde nakit avans kullanımında bulunulabilir ve nakit avans taksitlendirilebilir.

PTT müşterileri, sahip oldukları PTT Bonus kredi kartlarının borç ödemelerini PTT işyerlerinden ve PTTMatik’ ler aracılığıyla yapabilmektedirler. Bunun yanında IPÇ hesabı olan kart kullanıcıları, kredi kartı borçlarını İPÇ üzerinden de gerçekleştirebilirler.

PTT Bonus kredi kartına tanımlı kampanyaların takip edilmesi için Bonus’ un sitesi kontrol edilmelidir.

Kayıp ve çalıntı durumlarında kart sahiplerinin faydalanabilecekleri sigortaları olup olmadığı da merak edilen sorular arasındadır. Kayıp ve çalıntı durumlarından sonra yapılan bildirimlerle, 24 saat içerisinde doğabilecek olan hukuka aykırı kullanımlardan kaynaklanan zarardan 150 TL’ ye kadar sorumlu olunur. Fakat bu durumlardan biri karşısında kayıp çalıntı bildirimi yapılmamış ise doğacak zararlardan yalnızca kart sahibi sorumlu olacaktır.

Yorum yapın