İş ve Para Dünyası
QNB Finansbank İş Başvurusu
Yazar: - 26 Şubat 2019
178
0
QNB Finansbank İş Başvurusu

QNB Finansbank iş başvurusu nasıl yapılır? Hızlı ve etkili bir şekilde Finansbank’ta kariyere başlamak istiyorsanız makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. QNB Finansbank kuruluş, başarı hikayesi, kalite politikaları vekariyer olanakları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Finansbank Kuruluş ve Başarı Hikayesi
Finansbank A.Ş. ismi ile 26 Ekim 1987 ‘de Hüsnü Özyeğin’ adlı kişinin önderliğinde olmak üzere 4 milyon dolar ödenmiş sermaye sahip olunması neticesinde hayat bulmuştur. Hem kurucusu hem de liderlik takımı sayesinde o dönem yer alan bankalar içinde kendini temel felsefe ve bankacılığa bakış açısı bakımından farklılıklar içermektedir.

Bunların yanı sıra bu alanda profesyonel bankacılar tarafından hayata geçen  akıllı bankacılığın hayata geçtiği bir başarı öyküsü haline gelmiştir. Türkiye’de yer alan özel sektör bankaları içinde hakla açılan ilk banka olarak geçmektedir. bunların yanı sıra hisseleri 3 Şubat 1990’dan bu yana İMKB(yeni ismi ile Borsa İstanbul (BİST))’de işlem görmeye başlaması neticesinde kendi adına sektörde önde gelmeye başlamıştır.

Yurtdışında Büyük Başarılar
Dört adet şubeyi Türkiye’ye açıp sonrasında 1990’da İsviçre’de faaliyet göstermiş olan Privatbank Geneve S.A.‘yı (PBG)  kendine katmıştır. İsmini ise FB Suisse S.A. olarak değiştirmiştir. 1991’e gelmek gerekirse Emlak Bankası, Vakıfbank ve Banque Worms ile birlikte Fransa’da yer alan Banque du Bosphore‘un kuruluşunda birlikte olmuştur. 1994’te Finansbank Holland, 1997 yılında Finansbank Russia ve 2000 yılında Finansbank Romania bankalarını açmıştır.

1994’te gerçekleşen ekonomik krizin sonrasında ortaya çıkan gelişmeler hayata geçtiği günden bu yana piyasada ortaya çıkan gelişmeleri yakından izlemesi nedeni ile bankanın tarihinde kurumsallık bakımında önemli bir etkiye sahiptir. Bu zaman zarfında banka süreci doğru okuması nedeni ile hızlı bir şekilde olmak koşulu ile iş planında güncelleme yapmıştır. Bunlara ilave olarak bireysel bankacılığa giriş noktasında karar vermiştir. Özellikle de bu anlamda atılımlarını 1995’ten bu yana etkin bir şekilde gün yüzüne çıkarmayı başarmıştır.

İlk Taksitli Kredi Kartı
1999’da gerçekleşen ilk taksitli kredi kartın olan Galaxy Card’dır. Bunların yanı sıra 2001’de ise “taksit atlat” kampanyasının yanı sıra “puanlarla mil kazanma” kampanyalarını hayata geçirmiştir. İlave olarak sektöre çok önemli bir know-how kazandırması ile de önem kazanmıştır. Zaman geçtikçe isim ise CardFinans olarak değişime uğrayan Galaxy Card, dört yıl gibi oldukça kısa bir süre içinde  en fazla visa karta sahip marka olmayı başardı.

2004 Yılında 5. Büyük Banka Olma Başarısı: Özellikle de üstün hizmet anlayışı, yenilikçi ve proaktif yaklaşımı öngirüsünde yürüttüğü çalışmalar ile 2004’te bu sektörde oldukça kısa denecek bir zaman zarfında aktif büyüklüğü sıralamasında adı altında özel bankalar içinde 5. sıraya yer almayı başardı. Aynı sene içinde 200 milyon dolarlık sermaye benzeri krediyi alan ilk Türk bankası olmayı başarması nedeni ile de yurtdışı piyasaları nezdince bankaya duyulan güven noktasında olumlu gelişmeler yaşandı.

National Bank of Greece İle Birleşme
2005’te 7 yıl vade ile Türkiye’de gerçekleşmiş olan en yüksek tutara sahip 500 milyon dolarlık sigortasız seküritizasyon kredisine imza atmayı başarmıştır. Bu nedenle de uluslararası piyasalardaki itibarı bakımından da olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Türk bankaları içinde yurtdışına en çok yatırım yapanlar arasında yer alan banka 2006’nın Ağustos ayında Yunanistan’da yer alan en büyük banka olarak geçen National Bank of Greece (NBG) nezdince bünyesine katılmıştır. Bu birleşme ile beraber NBG’nin Güneydoğu Avrupa’da var olan lider konumu sayesinde  Türkiye’deki yüksek büyüme gücü de bir noktada kesişmiş oldu.

En İyi Yeni Banka Kartı Ödülü: 2006 ve 2007 yılları ile birlikte Bireysel Bankacılık anlamında vermiş olduğu önem nedeni ile  şubeleşme çalışmaları bakımında işlerine hız katmıştır. Bu iki senelik süre zarfında 203 şube açması neticesinde ağ bakımından en hızlı büyüyen bankası olarak önem kazandı. 2009 ile beraber Türkiye’de yer alan bankalar içinde “dünyanın taksit yapan ilk banka kartı” CardFinans Nakit’i piyasaya sunması da gerçekleşmiş oldu. 2010 yılında aynı şekilde CardFinans Nakit, kredi kartı dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak geçen Cards and Payments Europe’da, “En iyi yeni banka kartı lansmanı” kategorisinde ödülle hak kazanmış oldu. Bu alanda ödülü kazanan tek Türk bankası oldu.


2015’te finansçı denince akla gelen yenilikçi, yaratıcı, analitik, güvenilir olma özelliklerini, geleceğin yaratıcı liderleri çocuklara aktarma hedefi ile yeni bir anlayış benimsedi. Bundan ötürü de hedefine çocukları aldı. Özellikle de  “Minik Eller Büyük Hayaller”i topluma katkı sağlamak ve toplumsal gelişim elde etmek adına kurdu. ‘İşimiz rakamlarla değil, insanlarla’  sloganı ile yola çıkmalarının yanı sıra aynı zamanda Türkiye’de gönüllü finansçıların desteği sayesinde birleşen bir banka olmuştur.

QNB Group İle Birleşmesi
2016 senesinin Haziran ayında Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yer alan finans kuruluşları içinde lider konumunda olan Katar’ın en büyük bankası olarak geçen Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) nezdince kendi bünyesine katıldı. QNB Group, iştirakleri ve bağlı şirketleri ile üçten fazla kıtanın yanı sıra 31’den daha fazla ülkede oldukça geniş kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesi ile müşterisine ulaşmaktadır.

Bunlara ilave olarak 4.300 ATM ağı, 1.200’ü geçkin lokasyon ve toplam olarak 28.000 çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle de ticaret, finans ve ekonomi haberleri bakımında önde gelen kuruluşlar arasında yer alan Bloomberg Markets’e göre QNB 2013’ten beri “Dünyanın En Güçlü Bankaları” arasında kendini göstermektedir.

Global Finance Magazine göre  2013 ile birlikte QNB’yi “Dünyanın En Güvenli 50 Bankasından Biri” olarak ifade etmiştir. Euromoney Magazine iki sene art arda olmak üzere 2014 ve 2015’te QNB’yi “Orta Doğu’nun En İyi Bankası” olarak ele almıştır. Ekim 2016’dan bu yana banka artık QNB Finansbank ismi ile hizmet vermektedir.

QNB Finansbank Kariyer
Finansbank “İnsan Kaynakları” sayfasında Vizyon, Finansçı Olmak, Politikalar, İş ilanları, İş başvurusu, yeni mezun ve öğrenciler gibi başlıklar bulunmaktadır. Öncelikle firmanın vizyon , misyon ve değerlerini okumanızı ve sonrasında insan kaynakları politikalarını okuyarak iş ilanlarına göz atmanızı öneririz. Biz kısaca bunlardan bahsedelim.

QNB Finansbank İşe Alım ve Kariyer Yönetimi
Öncelik olarak işinin lideri, nitelikli ve dinamik çalışanları bir araya getirmeyi hedefleyen QNB Finansbank, doğru kişilerin doğru pozisyona yerleştirilmesi ve ihtiyaca göre insan gücünü etkin şekilde kullanmayı amaçlamaktadır.

Doğru pozisyona, doğru kişileri yerleştirmek için belli kriterler ve metodlar kullanmaktadır. QNB Finansbank iş başvurusu yapan kişiler standart ve şeffaf bir şekilde değerlendirilir. QNB Finansbank personel alımı faaliyetleri yıllık planlar doğrultusunda yapılır.

QNB Finansbank’ta çalışan kişiler, işlerini doğru yaptıkları sürece başarılarının karşılığını alır ve en üst kademeye kadar yükselme şansına sahip olur. QNB Finansbank, yöneticilerini kendi yetiştirir ve bunu hedef olarak belirlemiştir.

QNB Finansbank Personel ve Çalışan Maaşları
Maaşlar hakkında kesin bir şey söylemek yanlış olur. Ancak şunu belirtmemiz gerekir, QNB Finansbank yılda en az 2 kere bağımsız danışmanlık şirketleriyle görüşür ve ücret ve yan hakları güncel ve sektöre kıyasla hedeflenmiş olan en üst seviyede sunmayı amaçlar.

QNB Finansbank’ta yılda bir kez maaşlara zam yapılır. Bu zamlar, sektöre göre, enflasyona göre ve performans dikkate alınarak yapılabilir. Yani bu demek oluyor ki, siz işinizde başarılı oldukça size özel bir zam oranı belirlenebilir. Performans odaklı ödüllendirme sistemleri sayesinde çalışanlar 3 ayda bir, 6 ayda bir ya da yıllık çeşitli bonuslar ve primler alırlar. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

QNB Finansbank İş İlanları: Linkedin
QNB Finansbank güncel iş ilanlarını Linkedin üzerinden takip etmek ve buradan firmaya cv göndermek için buraya tıklayabilirsiniz.

QNB Finansbank İş Başvurusu
QNB Finansbank iş başvurusu için ve konu hakkında tüm detaylara ulaşmak için buraya tıklayınız. Bu sayfaya girdikten sonra sağ menüdeki diğer başlıkları da inceleyebilirsiniz. QNB Finansbank açık iş pozisyonları, iş ilanları ve staj olanaklarını Finansbank insan kaynakları sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Yine Facebook üzerinden QNB Finansbank iş ilanları ve kariyer olanaklarını takip etmek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ