İş ve Para Dünyası
Redbull İş Başvurusu
Yazar: - 01 Mart 2019
419
0
Redbull İş Başvurusu

Bu haberimizde Redbull iş olanaklarından bahsediyoruz. Alt kısımda Redbull iş başvurusu yapabileceğiniz linkler bulunmaktadır. Güncel Redbull iş ilanları arasından size uygun pozisyonu seçerek iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Redbull Kariyer sayfasına giriş yaparak daha fazla bilgi edinebilir ve açık pozisyonları görüntüleyebilirsiniz. Öncelikle size Redbull hakkında genel bilgiler verelim.

Redbull Hakkında
Özellikle de spor alanında yaygınlaşan enerji içeceği piyasasına yön veren markalardan biri olan Redbull asıl olarak Tayland ürünü olarak geçmektedir.  Orijinal manada ilk olarak Redbull içeceği 1962’de iş adamı olan Chaleo Voovidhya nezdince hayata geçirilmiştir. Bunlara ilave olarak Pharmaceutical şirketi tarafından Krating Daeng ismi ile satışa çıkarılmıştır (Red Bull’un Tai’cesi).

Japonya’dan Tayland’a  gelen reçete, Lipovitan isminde bir enerji içeceği içeriğine sahipti. Krating Daeng satışları ile tüm Asya’nın yanı sıra özellikle kamyon şoförleri, inşaat işçileri ve çiftçiler tarafından 1970 ile 1980’lerde oldukça fazla talep gördü. Genel olarak 2 kırmızı boğanın kendileri arasında meydan okuduğunu gösteren logosu ise Tai boks maçlarındaki sponsorluk ile çalışan sınıf imajını körükleyen bir hale dönüştü.

Blendax ve Redbull; Avusturalyalı bir girişimci olan Dietrich Mateschitz nezdince Tayland markası iken global bir üne kavuştu.  Mateschitz  adlı kişi Alman bir diş macunu şirketi olarak bilinen Blendax’ın uluslararası pazarlama direktörü olarak geçmekte idi. 1982’de Tayland’a gelmesi ile birlikte Krating Daeng’in jet lag’ine iyi geldiğini fark etmesi de bir oldu.

1984 ile 1987 arasında, Mateschitz  adlı kişi bir Blendax ruhsatına sahip olan TC Pharmaceutical ile Daeng’i Avrupa’lı tüketicilere adapte etmek adına çalışmalara başladılar. Aynı zaman içinde Mateschitz ve Voovidhya kendi birikimlerinden $500,000 ortaya koymuş ve yeni oluşan şirkette %49 pay sahibi elde edilmesi neticesinde Red Bull GmbH’yi kurulmuştur. Kalan %2’lik kısım Yoovidhya’nın oğlu olan Chalerm’in oldu.

Daha sonrasında ise şirketi Mateschitz’in yönetmesi konusunda anlaşmaya vardılar. 1987’de yaşanan bir gelişme ile Red Bull GmbH Red Bull’un gazlı ve orjinal Tai reçetesine kıyas ile tatlı olmayan Avusturya versiyonunu çıkmış oldu. Enerji içeceği adına ABD piyasasında söz sahibi olan Avusturya formülü olmuş oldu. bunun yanı sıra kimi ülkelerde bu alanda oluşan pazarın %80’ine kadarını elde etmiş durumdadır.

2006 Yılında 2.5 Milyar Dolara Ulaşan Marka Değeri
Red Bull GmbH’nin yarı yarıya hissesinin elde etmek bir yana aynı zamanda Chaleo ve oğlu orjinal formülü Asya’da pazarlarına sürmeye devam etmektedir. 2006 senesinde Forbes Dergisi tahmini olarak Chaleo’yu  2.5 milyar dolarlık net değer ile dünyada yer alan 292. Sıraya koymuştur. Bunların yanı sıra bu listede en zengin insanlar listelenmektedir. Red Bull GmbH’nin oldukça muhteşem mimariye sahip olan merkezi Fuschl am See, Avusturya’da yer almaktadır.

Kurucusu Chaleo Yoovidhya’nın Ölümü: Bu eserin sahibi olan Tayland asıllı Chaleo Yoovidhya günümüzde artık hayatta değildir. Yaşamını Bangkok’ta yitirmiştir. Forbes’un 2012’de derlediği milyarderler listesinde 205’inci sırada yer almıştır. Taylandlı milyarderim ölüm sebebi ise yaşlılıktan kaynaklanan doğal sebeplere bağlandı. Redbull’da yer alan hisselerin %49’una sahiptir. Özellikle de Yoovidhya enerji içeceği sayesinde 5 milyar dolarlık bir serveti bulunmaktadır.

Dietrich Mateschitz ve Kamyon Şoförlerini Ayık Tutma Fikri
Dietrich Mateschitz Avusturya asıllı olup ile 1984’te ortaklık yapmaları neticesinde tanınmıştır. Şurup şeklinde olan bir tonikli içeceği Avrupalıların seveceği bir hale getirmeyi başarmıştır. Yoovidhya’nın bunu geliştirmesindeki amaç ise gece çalışmakta olan fabrika çalışanları ve kamyon şöforlerini ayık tutmak idi. Avusturyalı iş adamı ortağı olan Mateschitz nezdince finanse edilmesi halinde Red Bull markası yaratılmış oldu.


Mateschitz’in yüzde 49’luk hisse senedi olan şirkette Yoovidhya’nın oğlunun %2’lik hisse senedi yer almaktadır. 2003’ten bu yana Forbes’in derlediği milyarderler listesinde yer alan Yoodivhya, Tayland’da ise  bu listeye giren 5 zenginden biri olarak geçmektedir.

Redbull İletişim: Redbull ile iletişime geçmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Redbull Kariyer
Türkiye dahil birçok ülkede farklı noktalarda Redbull ofisleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır. Redbull iş başvurusu yapmak için buraya tıklayabilir ve açık iş pozisyonlarını inceleyebilirsiniz. Redbull Kariyer sayfası üzerinde bölgeye göre, departmana göre ve öğrenciler için iş ilanları gibi linkler bulunmaktadır.

Redbull İş İlanları
Redbull iş ilanlarını “Redbull Kariyer” sayfasında yer alan insan kaynakları bölümü üzerinden görebilirsiniz. Türkiye ve Avrupa’da bir redbull merkezinde, üretim tesislerinde ya da ofislerinde çalışmak ve açık iş pozisyonlarını listelemek için buraya tıklayınız. Redbull bünyesine birçok farklı kategoride personel alımı yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse pazarlama sorumlusu, sosyal medya sorumlusu gibi iş kollarını gösterebiliriz.

Redbull İş İlanları: Linkedin
Redbull’da çalışmak istiyorsanız Linkedin üzerinden de Redbull iş başvurusu yapabilirsiniz. Linkedin üzerinde bulunan Redbull güncel iş ilanları ve başvuru linkleri için buraya tıklayınız.

Redbull İş İlanları: indeed
Indeed üzerinde birçok Redbull iş ilanı ve Redbull’da çalışanların ya da çalışmak isteyenlerin yorumlarını bulabileceksiniz. Redbull iş başvurusu yapmak için, Redbull çalışan maaşları ve şirket hakkında diğer sıkça sorulan soruları görmek için buraya tıklayınız.

Redbull İş İlanları: Kariyer.net
Yine ülkemizin en büyük kariyer sitelerinden biri olan kariyer.net üzerinden de Redbull iş başvurusu yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak kariyer.net te açık olan Redbull iş ilanlarını listeleyebilir ve size uygun olan bir pozisyona iş başvurusu yapabilirsiniz.

Redbull İş Başvurusu Sonrası
Redbull iş başvurusu yaptınız ve şimdi sizi neler bekliyor? Öncelikle Redbull firmasının çalışanlarına çok rahat ve huzurlu bir iş ortamı sağladığını belirtmek isterim. Umarım ki kariyerinizi bu şirkette devam ettirebilirsiniz. Yapacağınız başvurular Redbull insan kaynakları departmanı tarafından incelenir ve ihtiyaç halinde size geri dönüş yapılır.

Üst kısımda verdiğimiz Redbull iş başvurusu linkleri üzerinden farklı pozisyonlara başvuru yaparak Redbull’da kariyer yapma şansınızı arttırabilirsiniz. Redbull hakkında sorularınız ve merak ettiğiniz şeyler varsa bize alt kısımdan yazabilirsiniz. Yine Facebook grubumuzu takip ederek güncel iş fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ