Kariyer

Rönesans Holding İş Başvurusu

Makalemizde Rönesans Holding iş başvurusu yapmak ve Rönesans Holding bünyesinde çalışmak için gerekli olan şartları yazacağız. Ayrıca firmanın tarihçesi, başarıları, insan kaynakları politikaları ve kariyer olanaklarından da bahsedilmektedir.

Rönesans Holding Hakkında
Rönesans Holding A.Ş. Türkiye, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan oldukça geniş bir coğrafyada inşaat, gayrimenkul geliştirme, endüstri tesisleri, enerji üretim ve sağlık faaliyetlerine odaklanarak çalışmalar yürütmektedir.

Rönesans İnşaat: Temelleri 1993’te atılmış olan Rönesans’ın kurucusu Dr. Erman Ilıcak’tır. Aynı şekilde günümüzde de Holding’in lokomotif şirketi olarak bilinen Rönesans İnşaat ile piyasaya giriş yapmıştır. Rönesans İnşaat Rusya’nın St. Petesburg kentinde kurulmuştur.

Doğru stratejiler kullanılıp etkin yönetim anlayışı sayesinde oldukça kısa zamanda kendine yeni pazarlarda başarı elde etmiştir. Günümüzde ise REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak müteahhitlik alanında dünyaya açılan bir marka olmuştur. ENR dünyada yer alan en büyük uluslararası müteahhitlik şirketleri içinde 38. Sırada kendine yer bulmuştur.

Rönesans Holding Sahibi : Dr. Erman Ilıcak
Rönesans holding kimin gibi sorulara da cevap verelim. Holding’in başkanı ve sahibi Dr. Erman Ilıcak’tır.  Erman Ilıcak sürekli gelişim odaklı, kaliteye önem veren yatırımları sayesinde kendi markası olan Rönesans Holding için güzel işler yapmaktadır.

Rönesans Holding Faaliyetleri: Ana müteahhit ve yatırımcı olmak koşulu ile 24 ayır ülkede alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, karma yapılar, ağır sanayi tesisleri (çimento fabrikaları, petrokimya tesisleri, gübre fabrikaları, metalürji tesisleri, enerji üretim tesisleri vb.), altyapı tesisleri (havaalanları, marinalar vb.), hafif üretim tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri, araba ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri gibi pek çok alanda faaliyet göstermektedir.

Rönesans Holding Hangi Ülkelerde Faaliyet Gösteriyor?
Yatırım yaptığı ülkeleri ele almak gerekli olur ise eğer Türkiye, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Hollanda, Beyaz Rusya, Karayipler, Almanya, Nijerya, İsviçre, Avusturya, Irak, Katar, Libya, Finlandiya, Belçika, Japonya, Mozambik, Sri Lanka, Lüksemburg, Gabon, Sint Maarten, ve Gana’da faaliyetlerini sürdüren Rönesans İnşaat, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerini sıralamak mümkündür. bundan ötürü olsa gerek oldukça geniş ağı olan bir Pazar bulunmaktadır.

Yeni Pazarlar: Yeni pazarlara daha kolay açılmak adına Rönesans Holding, Avusturya’da ikinci en büyük inşaat şirketleri arasında olan PORR AG’nin hisse senetlerinin bir kısmını sermaye artışı sureti ile elde etmiştir. Mevcut ve büyüyen pazarlarda altyapı inşaatları bakımından bilgi sahibi olmakla beraber %50-50 gibi bir oran ile hissesini paylaşan bir ortak şirket kurmuştur.

Üstyapı inşaatlarına ek olarak altyapı alanında kendi adına gelişimler kaydetmiştir. Rönesans, PORR AG’ye ek olarak Ballast Nedam NV, Heitkamp Ingenieur und Kratwersbau GmbH adlı birçok şirket Avrupa kökenli olması nedeni ile de Rönesans Holding’e katılması sayesinde oldukça gelişmiş bir ağ sağlanmış olacaktır.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. (RGY), ise Rönesans Grubu’nun ticari gayrimenkul alanında iş gören geliştirme ve yatırım şirketi olarak geçmektedir. şirket oldukça uzun süredir devam eden inşaat deneyimi sayesinde gayrimenkul anlamında da Türkiye’de toplam kiralanabilir alan bakımından en önde gelen firmalar arasında yer almaktadır.

Toplamda 10 Gayrimenkül: Rönesans Gayrimenkül’ün mevcut portföyünde bulunan 10 gayrimenkul, geliştirme süreci içinde olan 7 adet ticari gayrimenkul projesi ve ilerleyen zamanlarda hayata geçmek üzere müsait olan 6 tane arsa üzerinden toplam olarak 23 gayrimenkül yer almaktadır. Şirkete ait olan kira gelirlerinin gayrimenkülleri ise Türkiye’de yer alan 8 tane alışveriş merkezinin (AVM) yanı sıra AVM ve otelden meydana gelen bir tane karma projeyi, bir tane ofis projesini ve ofis ve okulu kapsayan bir tane karma projeyi içermektedir.

Ofis Projeleri: Rönesans Holding entegre iş modelini benimsemesi nedeni ile gayrimenkül geliştirme alanında bütün faaliyetler adına çaba göstermektedir. Bunlara ilave olarak şirkete bağlı ortaklar sayesinde gayrimenkul kiralama ve yönetim alanında da aktiftir. Günümüze değin Türkiye’de yer alan AVM yatırımına kendini veren Rönesans Gayrimenkul son zamanlarda ofis projeleri ile de öne çıkmaktadır.

Rönesans Enerji
Rönesans Holding 2007 yılında enerji yatırım kolunu büyüme planları adına etkili kılmıştır. Bundan ötürü Rönesans Enerji Üretim A.Ş. “Rönesans Enerji” ile yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapma kararı almış ve uygulamıştır. Rönesans Enerji yapımı sayesinde tamamlanmış olan beş tane hidroelektrik santralden üretilen 115 MWm gibi bir güç dikkatleri çekmektedir.

Buna ilave olarak 1 adet toplam 610 MWm gibi bir güçte olan doğalgaz çevrim santralinin yanı sıra 1 adet toplamda 670 MWm kapasite özelliği ile kömür yakıtlı termik santrali de gelişim aşamasına almıştır. 2012’den bu yana Rönesans Enerji bünyesinde kurulmuş olan Rönesans Elektrik Enerji Toptan Satış A.Ş. firması özellikle de elektrik ticareti anlamında kendisini büyüme hedefi ile devam etmektedir.

AVM’lerin Yönetimi
Gerek Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’ye ait olan Türkiye’ deki bütün AVM’lerin yönetiminde her türlü alanda etkili olmak gerekse de AVM yönetim sektörü anlamında söz ve pay sahibi olmak için de 2010’dan bu yana faaliyet vermektedir. Hem kuruluş misyonu hem de Rönesans Holding’in var olan genel vizyon bakımından faaliyette olduğu ilk günden bu yana mevcut personeli ve yetiştirmiş olduğu personel kadrosu sayesinde Türkiye’de yer alan perakende sektöründe, AVM’ler içinde yer alan kiracıların ve AVM’ye ziyaret için gelen kişilerin gereksinimlerini öngörmek gibi bir özveride bulunmaktadır. Bu sayede de kendine has vizyonu nedeni ile sektörde gelişim kaydetmeyi de başarmıştır.

Rönesans Holding İş Başvurusu ve Yurtdışı İş İlanları
Rönesans Holding İş Başvurusu ve Yurtdışı İş İlanları

Rönesans Kariyer

Rönesans İnsan Kaynakları sayfası üzerinde yer alan “kariyer” isimli başlıkta “Neden Rönesanslı Olmalısınız” şeklinde başlayan bir yazı göreceksiniz. Hemen bunun altında Rönesans Holding insan kaynakları politikası ve başarıları hakkında bilgiler verilmiş. Bunlara beraber değinelim.

Rönesans Holding Çalışma Ortamı
– İnsana yatırım ve gelişime katkı.
– Dinamik, genç ve yenilikçi çalışan kadrosu.
– Alanlarında uzman çalışma arkadaşları.
– Yeniliğe ve yaratıcılığa açıklık.
– Güçlü takım ruhu ve ekip çalışması.
– Yüksek çalışan memnuniyeti.

Rönesans Holding Kurumsal Kültür ve Değerler
– Farklılıklara karşı saygılı, eşitlik ve şeffaflık.
– Güvenilirlik ve dürüstlük.
– Etik kurallara bağlılık.
– Çevre ve insan sağlığına karşı duyarlılık.
– Sosyal sorumluluk sahibi.
– Sürekli gelişim prensibi.
– Çalışanlara bağlılık.
– Çalışanların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı.

Rönesans İnşaat İş Başvurusu
Rönesans İnşaat İş Başvurusu

Rönesans Holding İş BaşvurusuResmi Site: Direk ana sitesinden iş başvurusu yapmak ve Rönesans Holding iş ilanları içerisinden uygun pozisyonları seçerek özgeçmiş ve cv bilgilerinizi göndermek için buraya tıklayınız.

Rönesans Rusya İşçi Alımı: Rönesans İnşaat ve çeşitli departmanları Rusya’da çok aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Rönesans Rusya personel alımı ve güncel iş ilanları için buraya tıklayınız ve üst kısımdaki arama kutusuna “Rusya” yazınız. Böylece sadece Rusya’da bulunan açık iş pozisyonlarını görüntüleyebilirsiniz. Rönesans inşaat rusya şantiyeleri içerisinde çalışmak için bu yolu izleyebilirsiniz.

Rönesans İnşaat Türkmenistan İş Başvurusu: Yine yukarıdaki link üzerinden giriş yapıp arama kutusuna “Türkmenistan” yazmanız gerekiyor. Türkmenistan’da bulunan güncel iş ilanlarını listeleyebilirsiniz.

Rönesans Yurtdışı İş İlanları: Üst kısımdaki linkte Türkiye ve diğer ülkelerde yer alan açık iş pozisyonları yer almaktadır. Hangi ülkede çalışmak istiyorsanız o ülkenin ismini arama kutusuna yazabilir ya da ilanlara tek tek göz atabilirsiniz.

Rönesans Holding İş Başvurusu – Linkedin: Rönesans Holding’e Linkedik profilinizden iş başvurusu yapabilirsiniz. Linkedin üzerinde yer alan Rönesans Holding iş ilanları arasından kendinize uygun bir pozisyon çekip başvurunuzu online ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Rönesans Staj Başvurusu: Staj olanakları hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Rönesans Holding Çalışan Yorumları
Yorumlar için buraya tıklayınız. Dilerseniz alt kısımdan yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Rönesans Holding İletişim Bilgileri
Ankara İnsan Kaynakları
Adres: Portakal Çiçeği Sokak, No. 33 Y. Ayrancı, Ankara 06540, Türkiye
Telefon:  +90 312 840 1077

İstanbul İnsan Kaynakları
Adres: Allianz Tower Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi No: 1, 34750 Ataşehir / İstanbul, Türkiye
Telefon:  +90 216 430 6001

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu