Hastane İş İlanları

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarihçesi ve hastane politikaları. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışmak için gerekli şartlar. Hastanenin telefon ve adres bilgilerini de alt kısımda bulabilirsiniz.

Sakarya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında Genel Bilgiler
Hastane 1951’de Sakarya Devlet Hastanesi adıyla hizmet sağlamaya başlamıştır. İlk olarak hizmete başladığı zaman itibariyle 100 yatağa sahipti. Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı neticesinde  İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olacak şekilde genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi özelliğine sahip olmuştur. Adı ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi şeklinde güncellenmiştir. Daha sonrasındaysa 05.06.2009’da imzalanan işbirliği protokolü neticesinde Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi için Uygulama ve Araştırma Hastanesi şeklinde hizmet sağlamaya devam etmiştir.  05.08.2011’deyse Sağlık Bakanlığı ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında düzenlenen protokol neticesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet sağlamaya devam etmiştir.

Kalite Politikası
Hastane kendi resmi sitesi üzerinden politikasını, “Eğitim ve araştırma gücünü toplumsal yararlığa dönüştüren yönetim anlayışı içinde, çağdaş tıbbın gereklerini yerine getirerek, sağlık hizmetini “önce insan önce sağlık” felsefesiyle sunmayı; yasal düzenlemelere ve sağlık hizmetleri kalite standartları şartlarına bağlı kalarak, sürekli iyileştirmeyi ve sistemin devamlılığını sağlamayı; hasta ve çalışanlarımızın memnuniyetini üst düzeyde tutarak, uzman ve tecrübeli kadromuzla sağlık sektöründe öncü ve örnek bir kuruluş olmayı, kurum politikası olarak kabul etmektedir.” şeklinde ortaya koymuştur.

Hastane misyonunu ise, “Kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunan, hasta ve çalışan haklarına saygılı, yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren öncü bir kuruluş olma.” şeklinde ifade etmiştir. Hastane vizyonunu, “Tıbbi ve teknolojik gelişmeleri takip ederek modern yönetim anlayışıyla etkin , güvenilir ve Doğu Marmara’nın  lider bir hastanesi olmak.” diyerek ifade etmiştir.

Sakarya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Adnan Menderes Caddesi Sağlık Sokak No: 195 Adapazarı
Telefon Numarası; 0 (264) 888 40 00
İletişim & Web Sayfası; https://sakaryaeah.saglik.gov.tr/TR,17167/iletisim.html

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu