İş ve Para Dünyası
Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 08 Şubat 2019
140
0
Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi tarihçesi, kalite politikaları ve hastane hakkında genel bilgiler. Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi iş olanakları ve iletişim bilgilerini de yazımızda bulabilirsiniz.

Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında
1973’te ilk olarak hizmet sağlamaya başlandığı zaman 125 yatakla mevcuttu. 28.02.1984’e değin Devlet Hastanesine bağlı şekilde hizmet verilmeye devam edilmiştir. 28.02.1984’ten 08.02.2004’e kadar kadar Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi şeklinde sağlık hizmeti sağlanmıştır. İldeki nüfusun artmasından ötürü yer alan mevcut binanın yetersiz olduğu fark edilmiştir. 2004’ün Temmuz ayında Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet sağlamaya devam edilirken daha sonrasında Çocuk Hastalıkları Hastanesi şeklinde eski devlet hastanesi binasına geçilmiştir. Bu iki hastane de dal hastanesi olmasından ötürü birlikte hizmet vermeye devam etmiştir. Bunların yanı sıra artan doğum oranı nedeniyle de iki hastane de ihtiyacı karşılama noktasında yatak sayısı bakımından yetersiz kalmıştır. Bundan ötürü de 01.08.2016’da Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi ile beraber hizmet sağlar hale gelmiştir.

Hastane toplam olarak 101103 m² alan üzerine kurulu olan 15 bloktan meydana gelmektedir. Hastanede yer alan toplam oturma alanı 18504 metre kare olarak ifade edilmektedir. Bunların yanı sıra  81605 metre karelik geniş bir bahçeye sahiptir. Özellikle de hastaların araçlarını park etmesi noktasında 850’si açık 350’si kapalı olacak şekilde otopark mevcuttur. Toplam olarak 1200 araç için yer bulunmaktadır. Acil durum ve hasta sevki gerekmesi halinde kullanmak amacıyla hastane içinde helikopter pisti de yer almaktadır. Bilimsel gelişmeleri baz alarak bilgi ve beceri arttırmak noktasında hastane kendine bir vizyon biçmiştir. Seminer ve toplantı düzenlenmesi amacıyla 180 kişilik büyük bir konferans salonunun mevcuttur. Bunlara ilave olarak hizmet içi eğitimlerde kullanılmak amacıyla 80 kişilik eğitim salonu bulunmaktadır. Hastalar hastane içinde kendilerini bir misafir gibi görmesi adına konforlu bakım için gerekli olan ne varsa yapılması noktasında özen gösterilmektedir. Bundan ötürü de bütün alanlar adına oldukça ergonomik ve son teknolojiyle donatılmış olan alanlar olduğu da ifade edilmiştir. Bundan ötürü hastanede hizmet sağlayan güvenlik, yemek, temizlik ve bilgi işlem hizmetleri satın alma yoluyla karşılanmaktadır. Hastanede kullanılan ısıtma-soğutma işlemleri için de merkezi sistemden yararlanılmaktadır. Bunların periyodik bakımının sağlanması da hastane tarafından yapılmaktadır.   Hastanedeki mevcut yatak sayısı 400’dür. Bunların yanı sıra her odada banyo, WC ve TV bulunmaktadır. Her bir yatağın başında hasta paneli mevcut olup bunlarda merkezi oksijen ve gaz sistemi bulunmaktadır.


Hastane Misyonu
Hastane kendi resmi sitesi üzerinden misyonunu, “Kurum politikaları çerçevesinde, hasta ve çalışan güvenliği öncelikli olarak ele alınan, mesleki bilgi ve eğitimde etik ilkelerini koruyarak, yenilikçi ve süreklilik yaklaşımını geliştiren, hizmet kalitesini sürekli arttırarak, tıbbi etik kurallar çerçevesinde sağlık hizmeti sunmak.” şeklinde dile getirmiştir.

Hastanenin temel ilke ve değerleri; “Önce insan, Bilimsellik, Bütüncül Yaklaşım, Etkin ve Etkili Hizmet, Ekip Bilinci mükemmeliyetçilik, Hakkaniyet eşitlik, Tecrübe, Kalıcı Güven, Empati profesyonellik, Hasta ve Çalışanların mutluluğu, Çalışanlara değer verme, Güler yüzlü, Hoşgörülü, Sürekli Gelişme”

Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yenice Mah. Yenice Yolu No:1  Eyyübiye / Şanlıurfa
Telefon Numarası; 0 (414) 317 17 17
İletişim & Web Sayfası; https://sanliurfaeah.saglik.gov.tr/TR,156266/iletisim.html

Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ