Şekerbank Hasat Kart Nedir Kimler Alabilir?

Şekerbank’ ın tüketici finansman ürünlerinden olan “hasat kart” Şekerbank müşterisi olan çiftçilere özel olarak hazırlanmış birnevi kredi kartıdır. Üreticilerin üretimlerinin devamlılığının sağlanması, üretimde kullanılacak olan mazot, gübre, diğer üretim araçlarının alımında kullanılabilen bu kartların ödemeleri için banka, hasat süresine kadar süre tanımaktadır.

Hasat zamanına kadar meydana gelecek olan giderlerin bu kartlardan yapılması durumunda üretim için gerekli olan mal ve malzemeler temin edilmiş olacak ve hasat kaldırıldıktan sonra gelecek olan parayla daha önceki borçlanmalar kapatılacaktır.

Hasat Kart Avantajları
Hasat Kart kullanılarak, Şekerbank’ la anlaşmalı işyerlerinde yapılacak harcamalarda avantajlı durumda olunur ve üretimin devamlılığı için olan malzemelerin temini daha avantajlı bir şekilde sağlanmış olur. Şekerbank, 12 Ekim 1953 yılında kurulurken kuruluş amacı şeker pancarı üreticilerine destek olmaktı ve bu gün hala üreticilerin üretimlerinin devamlılığını sağlamak ve üreticilere destek olmak adına ürün ve hizmet sunumuna devam etmektedir.

Hasat kart ile yapılacak olan harcamalar, 6 taksitli olacak şekilde şekillendirilebilmektedir. İsteyen üreticiler yıl içinde oluşan borçlarının takibini yaparak belirli aralıklarla kart borçları için ödemede bulunabilmektedir, dileyen üreticiler de hasat zamanı geldiğinde mevcut borçlarını kapatabilmektedirler. Hasat kart ile yapılacak harcamalarda 6 aya kadar taksit imkanından ve sıfır faiz avantajından faydalanılabilmektedir. Hasat zamanı gelmeden yapılan ödemelerde sonra kullanılabilir kart limiti olması durumunda kart limiti nakit olarak da kullanılabilecektir.

Kimler Hasat Kart Kullanıcısı Olabilir?
Tarımsal üretimle meşgul olanlara, çiftçilere yönelik hazırlanmış olan bu kart, üreticilerin rahat bir yıl geçirmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Tarımsal üretimle meşgul olan kimseler, Şekerbank şubelerine giderek hasat kart başvurusunda bulunabileceklerdir. Şubelerden temin edilebilecek olan hasat kart başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve görevliye teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru formunun yanı sıra kişilerden T.C. kimlik belgelerinin fotokopileri ve tarım alanında faaliyet gösterdiklerine dair belgelerin bankaya sunulması, hasat kart başvurusunda gerekenler arasındadır.

Hasat kart başvurusunda bulunup başvurusu kabul edilen tarımsal üreticiler, yapmaları gereken harcamaları zor durumda kalmadan, Şekerbank hasat kartlarıyla tamamlayıp ödeme sürecini bankada daha önce belirlenmiş olan ödeme zamanlarında/ hasat zamanlarında gerçekleştirebileceklerdir.

Hasat Kartın Kullanım Alanları
Tarımsal üretimle meşgul olan kişilere yönelik hazırlanmış olan hasat kartın birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Aşağıda, hasat kart kullanılarak yapılabilecek harcamalar açıklanmaktadır.

Şekerbank’ la anlaşmalı olan kuruluşlarla tarımsal üretim için gerekli olan ürünlerin temini için kullanılabilecektir. Yapılan harcamaların geri ödemeleri de ürünlerin hasat zamanına ayarlı şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Hasat kart kullanılarak, Şekerbank’ la anlaşmalı olan kurumlardan yapılacak olan harcamalarda 6 taksit fırsatından ve sıfır faiz avantajından faydalanılabilecektir. Üreticiler için büyük anlam ifade eden bu avantajlar, rahat bir yıl geçirilmesine imkan sağlayacaktır.

Hasat kart sahini tarımsal üreticiler, kullanmakta oldukları hasat kartların geri ödemelerini yıl içerisinde de gerçekleştirebilmektedirler. Hasat kartların limiti eğer elveriyorsa, alışveriş ve nakit harcamalarında nakit kartlar kullanılabilecektir.

Şekerbank şubelerinden yapılacak olan Tarsim sigortalarında da Şekerbank hasat kartı kullanılabilecektir. SBN Sigorta Acentelerinde gerçekleştirilecek olan ödemelerde de hasat kart kullanımı mümkün olmaktadır. Sayılan bu sigortaların vadesi, hasat kart sahipleri tarafından belirlenebilmektedir. Bu harcamalar, faizsiz şekilde geri ödenebilecektir.

Yorum yapın