Sinop Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde Sinop Devlet Hastanesi hakkında çeşitli bilgiler ve bu hastanede çalışmak için ne yapılması gerektiğini, nasıl iş başvurusu yapılması gerektiğini ve hastanenin insan kaynakları politikası hakkında bilgiler verilecektir.

1950 yılında Sinop halkının bir destek kurması neticesinde bir hastane yapılması noktasında bir karar alınmış ve yapımına başlanmıştır. Binanın ilk bölümünü 1956 yılında tamamlanmasın yanı sıra o zamanlar için 80 yatak kapasite mevcut idi. 1988’e gelindiğinde ise SSK hastanesi olarak Osmaniye köyünde hizmet vermeye başlamıştır.

2005 Yılında Yapılan Birleşme
Sene 2005 olduğunda ise bu hastanenin şehrin merkezinde yer alan devlet hastanesi ile birleşmesi noktasında karar verilmiştir. Bu kararın neticesinde ise bahsedilen iki bina Atatürk Devlet Hastanesi adı ile hizmet vermeye başlamıştır. Temmuz 2008 itibari ile yapımı sona eren ek bina ile hastane Osmaniye köyünde yer alan tek binada hizmetine devam etmiştir. Yatak sayısı olarak ise 250’dir. Hastanenin kendi sitesinde yer alan misyon kısmında ise, “Sağlıklı bir toplum oluşturmak amacı ile etik ilkesinden ödün vermeden en ileri teknolojiyi uzman kadro ile bütünleştirip çalışan ve hasta güvenliğine ön planda tutarak kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır.” şeklinde ifade edilmiştir. Yine aynı şekilde hastanenin kendi sitesinde vizyonumuz kısmında ise, “ Tıbbi uygulamaları ve teknolojisi ile örnek gösterilen, çağdaş bir yönetim sistemi ile toplumun beklentilerinin ve hastalarımızın tüm sağlık gereksinimlerinin karşılayan, özellikleri ile uluslararası standartlarda öncelikle tercih edilen bir sağlık kuruluşu olmaktır.” şeklinde ifade edilmiştir.

Hastanenin kendi resmi sitesinde yer alan değerlerimiz kısmında ise şunlar sıralanmıştır; Dürüstlük, Güvenilir, Araştırmacılık, Yenilikçi, Sorumluluk Sahibi, Duyarlı, Ekip Ruhu, Hoşgörülü, Örnek ve Öncü Uygulamalar, Adil Hasta ve Çalışan memnuniyet odaklı ve Gelişime Açık olunması.

Hastane İdari ve Mali İşler Müdürlüğü Birimleri
– Ayniyat-Ambar-Depo Birimi
– Bilgi işlem Birimi
– Faturalandırma Birimi
– Halkla ilişkiler-Danışma Birimi
– Hasta Hakları Birimi
– Muhasebe Birimi
– Tahakkuk Birimi
– Satın alma Birimi
– Özlük İşleri Birimi
– Kurum Performans Ve Kalite Birimi

Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü Birimleri
– Kalite Yönetim Birimi
– İstatistik Birimi
– Sağlık Kurulu Birimi
– Kemotrapi Birimi
– Adli Tıp Birimi
– KETEM
– Eğitim Birimi
– Diyabet Birimi

Haberlerden elde edilen bilgiler neticesinde Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Alkan, Sinop’ta açılması planlanan Atatürk Devlet Hastanesinin 2018 Ağustos ayı itibari ile hizmete gireceğini de ifade etmiştir. Alkan’a ait olan açıklamanın devamı ise,”Sinop Atatürk Devlet Hastanesi hizmet binamızın inşaatı yaklaşık 40 bin metrekare kapalı alan, 9 bin 600 metrekare oturum alanına sahiptir. Beş tane bloktan oluşmaktadır. Atatürk Devlet Hastanesi hizmet binamız 300 yatak kapasiteli olup 74 adet poliklinik odası, 8 adet ameliyat hane, 32 adet yoğun bakım ünitesi ve 7 adet doğum salonu 390 araçlık da açık ve kapalı otoparktan oluşmaktadır. İnşaatımızın yüzde 40’ı tamamlanmıştır. Dış cephe işlemleri başlanmıştır. İşin toplam süresi 700 iş günüdür. Tahmini bitiş tarihi de ise Ağustos 2018’dir” şeklinde olmuştur. Bu haber o zaman itibari ile yeni olduğu için de bunu göze almakta yarar vardır.

Sinop Devlet Hastanesi İş Başvurusu
Sinop ilinde ikamet ediyor iseniz eğer Sinop’ta yer alan bu hastanede işe başlamak adına neler yapmanız gerektiği hakkında biz sizler adına bir araştırma yaptık. Elde ettiğimiz bilgileri ise aşağıda sizlere aktardık. Eğer ki amacınız bu ise neler gerekli bir bakalım isterseniz. Sinop’ta açılan bu hastane için gerekli olan personel alımı devam etmektedir. Tarihçesine bakıldığı zaman 1956 itibari ile sağlık hizmeti vermeye devem eden hastane o zamanlardaki 80 yatak ile hizmet sağlamakta idi. İfade ettiğimiz üzere Osmaniye köyünde yer alan SSK hastanesi ise 1988 yılında hizmete başlamış ve 2005’te gerçekleşen birleştirme neticesinde merkezde yer alan devlet hastanesi ile aynı yönde hareket etmesi noktasında bir karar alınmasının yanı sıra iki ayrı yerde de hizmet vermeye devam edilmiştir. Güncel olarak ise Sinop Atatürk Devlet Hastanesi adı ile hizmet sunmaya devam etmektedir.

Sinop Devlet Hastanesine Kimler İş Başvurusunda Bulunabilir?
Şimdi de gelelim asıl konumuza. Sağlık sektörü adına gerekli olan şartların sağlanması bakımından bu hastaneye gerçekleşecek olan sağlık personel alımı için atamalar baza alınmaktadır. Diğer yandan ek hizmetler bakımından alınması gereken personel ise başvuruların değerlendirmesi şeklinde bir prosedür izlenmektedir. Etik kurallar gözetilerek ileri teknolojiden de yararlanılması istendiği için topluma hizmet sağlama anlamında öne çıkacak olan personel seçimlerine dikkat edilmektedir. Kaliteli sağlık hizmeti sağlanması adına tıbbi uygulama ve teknolojilerden faydalanabilecek, sağlık hizmetlerinin sağlanmasının öneminin farkında olan kişilerin işe alındığı belirtmek doğru olacaktır.

Sinop Devlet Hastanesi Taşeron Firmalara Başvuru
Bilindiği üzere son yıllarda taşeron firmalar devlet hastanelerinde çeşitli görevleri üstlenmektedir. Eğer üniversite mezunu, sağlık okulu mezunu değilseniz ya da KPSS puanınızla başvuru yapmayacaksanız taşeron firmalar aracılığıyla da Sinop Devlet Hastanesinde personel olarak çalışabilirsiniz. Alt kısımdaki iletişim bilgilerinden taşeron firmaların numaralarını ve iletişim adreslerini isteyebilirsiniz.

Sinop Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız iletişim adresine ulaşarak da bilgi alabilirsiniz. Yani hastaneye giderek başvurunuzu hastane insan kaynakları departmanına yapmanız daha avantajlı olabilir. Adresi tam olarak tarif etmek gerekirse eğer Sinop Ayancık yolu üzerinde Osmaniye köyüne doğru ayrılan yolun girişinde yer almaktadır. Dilerseniz sizler için tam adresini de verelim: “Osmaniye Köyü Tırkışlar Mevkii Sinop Merkez” şeklindendir. Hastanenin telefon numarası ise (0368) 271 55 70 şeklindedir.

Tam Adres: Sinop Erfelek Yolu, 57000 Osmaniye Köyü/Sinop Merkez/Sinop.
Sivas Devlet Hastanesi Resmi Sitesi; http://sinopadh.saglik.gov.tr/TR,62080/iletisim.html

Sorularınız
Elif Ekren; Sinop Devlet Hastanesi iş ilanları için nereye bakmamız gerekiyor?
Cevap; Merhaba Elif hanım. Bilindiği üzere devlet hastanelerine personel, hemşire, doktor ve diğer branşlara yapılan alımlar devlet tarafından yapılmaktadır. Herhangi bir bölümde kontenjan olduğunda iş ilanları açılmaktadır. Bu ilanlara sağlık meslek lisesi mezunları, üniversite mezunları ya da KPSS sınavından alınan puanlar ve şartların uyması dahilinde olan kişiler iş başvurusu yapabilir. Bunların dışında taşeron firmalar üzerinden hastanenin çeşitli bölümlerinde çalışma imkanları da olmaktadır. Yani hastane resmi sitesi üzerinden direkt olarak iş başvurusu yapabilme gibi bir şansınız bulunmamaktadır. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

“Sinop Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?” üzerine 4 yorum

 1. Merhaba hastanede her türlü tamir ve onarım yaparim kaynak bahçe düzenlemesi depo şoförlük birçok alanda çalışmak isterim saygılar endüstri meslek lisesi mezunuyum

  Cevapla
  • Özkan bey merhaba. Hastane ile anlaşmalı çalışan taşeron firmalara ya da hastane insan kaynaklarına başvuru yapmanızı öneririm.

   Cevapla
  • Merhaba, taşeron firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Hastane’ye bizzat giderek ya da iletişim bölümlerinden taşeron firmaların bilgilerini isteyebilirsiniz. Yine de kesin cevap vermek istemem çünkü bazı durumlarda taşeron firmalarda en az lise diploması isteyebiliyor Sabriye hanım.

   Cevapla

Yorum yapın