Hastane İş İlanları

Sivas Numune Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sivas Numune Hastanesi tarihçesi ve hastanenin kalite politikaları. Sivas Numune Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve hastane iletişim bilgileri.

Sivas Numune Hastanesi Tarihçe
Dr. Sırrı Alıçlı’nın konuşmalarından anlaşıldığı üzere, “1910  yılında Vali Muammer Bey döneminde Memleket Hastanesi yapılması planlanmış, Kabak yazısında oldukça büyük bir hastane binası yapılmasına rağmen gerek bina yapısı gerekse de pencerelerin küçüklüğü nedeniyle bina hastane olarak kullanılamamış, okul olarak kullanılmaya başlanmıştır. 1913 yılında Memleket Hastanesi, Ermeni Hastanesi ile birleştirilerek binanın yetersizliği nedeniyle Amerikan Hastanesi olarak kullanılan binaya geçilmiştir.” Hastanenin ilk olarak hayata geçmesi bu zamanlara denk gelmektedir.

Daha sonrasında 1924’te Nümune Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1932’de bina yangın nedeniyle yanmıştır. Yangının ardından sonra Numune Hastanesi farklı binalarda hizmet sağlamaya devam etmiştir. 1952’de Rahmi Günay Caddesindeki yer alan bina hizmet açılmıştır. 1965-1970 yılları arasında eğitim hastanesi statüsünde hizmet sağlayan hastane 2003’te 100 yatağa sahip olan Göğüs Hastanesi ve 100  yatağa sahip Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır. Adıysa Sivas Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi olmuştur. Toplam olarak 900 yataklı bir hastane olmuştur. Hastanemiz 2007’de tekrar Sivas Numune Hastanesi olarak anılmaya başlanmıştır. 19 Ekim 2015’te yeni binaya geçilmesinden sonra yeni binada halka hizmet sağlanmaya devam edilmiştir. Bunların yanı sıra 2015 yılı Aralık ayında Sivas Devlet Hastanesi ile birleşilmesi neticesinde 905 yatak ile hizmet sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak hastane İstasyon, Mehmetçik ve TRSM ek binaları ile 3 ayrı yerleşkede hizmet sağlamaktadır.

Hastane Vizyon ve Misyon
Hastanenin kendi resmi sitesinde misyonu, “ Hasta ve çalışan güvenliği, hasta ve çalışan memnuniyet önceliğiyle bilimsel temele dayalı güvenilir, ekonomik, hızlı, kaliteli ve güler yüzlü sağlık hizmeti vermektir.” diye ifade edilmiştir. Aynı şekilde hastanenin vizyonu, “İlimiz başta olmak üzere sağlık hizmeti sunulan halkımızın; hasta ve sağlık çalışanı haklarına saygılı, etik değerlere bağlı, hasta memnuniyetini sürekli hale getirmeyi, mevcut kaynakları etkin kullanmayı, nitelikli sağlık hizmeti sunumunu sağlamayı, sağlık hizmeti sunarken hasta ve yakınlarının memnuniyeti önemsemeyi ilke edinerek, tüm sağlık tesisleriyle kaliteli sağlık hizmeti sunumunda model oluşturacak sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemekteyiz.” olarak ortaya konmuştur.

Hastane temel ilke ve değerlerini şu şekilde sıralamıştır:

  • Etik değerlerimizden ödün vermemek
  • Adaletli, saygılı, dayanışma içerisinde ve insan odaklı olmak
  • Yeni fikir ve projelerle geliştirerek kurumumuzun değerini artırmak
  • Tüm faaliyetlerimiz iş sağlığı ve güvenliğini öncelikli tutmak

Hastanenin kalite politikasıysa, “Halkımıza gelişen tıbbın bütün imkânlarını kullanarak sürekli iyileşmeyi esas alan hasta ve çalışanlarının beklentilerini en iyi şekilde karşılayan hizmeti sunmaktır.” sözleriyle ortaya konmuştur.

Sivas Numune Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Yeşilyurt Mah. Şifa Cad. SİVAS
Telefon Numarası; 444 44 58
İletişim & Web Sayfası; https://sivasnumunedh.saglik.gov.tr/TR,134207/iletisim.html

Sivas Numune Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sivas Numune Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu