İş ve Para Dünyası
Şubeye Gitmeden Akbank Direkt Kredi Nasıl Alınır?
Yazar: - 08 Ağustos 2018
365
0
Şubeye Gitmeden Akbank Direkt Kredi Nasıl Alınır?

İnternet teknolojisinin artık akıllı evlere varıncaya kadar hayatımıza girmesiyle bizlerin vazgeçilmezi olduğunu söylememiz çok da yanlış olmayacaktır. Verilen talimatlarla işlemlerin normal gerçekleşme zamanından çok daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlayan internet, bankacılık alanında da hızı ve kolaylığı bankaların müşterilerine sunmasını sağlamaktadır.

Alışverişlerde, fatura ödemelerinde, uçak ya da otobüs bileti alımında bile internetten banka hizmetleri aracılığıyla satın alma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Satın alma işlemlerinin yanında bankaların müşterileri için hazırlamış oldukları internet bankacılığı hizmetleri de kişilerin kredi başvurularında kullanabilecekleri başvuru yolları arasında yerini almıştır.

Akbank Direkt İnternet Bankacılığı
Akbank’ ın internet bankacılığı olan Akbank Direkt kullanılarak Akbanklı kişiler, kredi başvurusunda bulunabilmektedirler. Haftanın her günü ve her saati, Akbank Direkt aracılığıyla yapılabilecek olan kredi başvurusu kısa süre içerisinde değerlendirilip kişilere geri dönüş yapılmaktadır. Başvuru sonrasında kişilerin telefonlarına gelen bilgilerin Akbank Direkt’ e giriş yaptıktan sonra sisteme girilmesi kredinin kişilerin hesabına yatması için yeterli olmaktadır.

Akbank Direkt kredi fırsatlarından faydalanmak isteyenlerin Akbank Direkt giriş kodlarını ve şifrelerini biliyor olmaları gerekmektedir. Eğer bu bilgilere sahip değillerse Akbank telefon bankacılığı numaralarından444 25 25 / 0850 222 25 25 biri kullanılarak müşteri temsilcisine bağlanılabilir ve internet bankacılığı şifresi edinilebilir.


Avantajlı Kredi İmkanı
Akbank Direkt ile alınacak kredilerde faiz oranları %1,39 oranında uygulanmakta ve maksimum alınabilecek kredi 15 bin TL tutarında olmaktadır. Bu tutarda bir ihtiyaç kredisiyle ihtiyaç duyulan çoğu alan kapatılabilecektir. Bu miktarda bir krediye ihtiyaç duyan fakat işinden kalkıp kredi başvurusunda bulunmak için kredi şubesine gidecek zaman bulamayanlar için Akbank Direkt üzerinden yapılacak kredi başvurusu, kişiler için kurtarıcı rol üstlenmektedir. İşyerinde, bilgisayardan yapılabilecek olan bu kredi başvurusuyla ihtiyaç duyulan kredilere rahatlıkla erişilebilecektir. (Not: Kredi faiz oranları değişebilir. Buradaki oranlar o günün faiz oranlarından esinlenerek yazılmıştır.)

Akbank Direkt ile alınacak kredilerde banka müşterileri, diğer bankalardaki alternatifleri kullanmış olmaları durumundan daha avantajlı bir pozisyon yakalamış olacaklardır. 12 ay vadeli olacak şekilde 5 bin TL kredinin aylık taksitleri 463 TL olacaktır. Aylık ödemelerin 12 ay sonra ulaşacağı değer, yani kredinin faiziyle birlikte ödeneceği toplam değer 5583 TL olacaktır. Aynı miktardaki kredinin 24 ay vadeli şekilde alınması durumunda bankaya aylık olarak ödenmesi gereken kredi taksiti 254 TL olacaktır. 24 ay sonunda toplamda ödenmiş kredi miktarı ise 6133 TL olacaktır.

Kredinin daha uzun vadelerle geri ödenmesi istenirse aynı tutardaki bir kredi için 36 aylık geri ödeme düzeninde aylık geri ödenmesi istenen tutar 186 TL olmaktadır. Vade sonunda toplamda ödenmiş olacak kredi borcu ise 6716 TL şeklinde olacaktır.

Kredilerin vadeye göre aylık taksitleri ve faiz oranları yukarıda kısmen de olsa aktarılmaya çalışıldı. Fakat kredilerin geri ödemelerinde sigorta primi ve kredi kullananların yaşlarıyla ilgili olabilecek değişimler de göz önünde bulundurulursa kredilerin ödeme planlarında muhtemel değişimler gözlemlenebilecektir.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ