Hastane İş İlanları

Tekirdağ Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Devlet Hastanesi hakkında genel bilgiler, kalite politikaları ve hastane değerleri. Tekirdağ Devlet Hastanesinde çalışmak için gerekli olan şartlar ve kariyer imkanları anlatılmaktadır.

Tekirdağ Devlet Hastanesi Hakkında
Tekirdağ Memleket Hastanesi’nin kurulmasında  mutasarrıf Zekeriya Zihni Bey ve mahalli ahız asker Reisi (Askerlik Şube Başkanı) Salim Paşa’nın girişimi olmuştur. İnşa edildiği yer ise Etyemez Mahallesi kabristanı üzerinedir.  O dönem itibariyle hastanenin bütün masrafları Cemaat-I İslamiye teşkilatı nezdince karşılanmıştır.

Çanakkale ve Gelibolu’da meydana gelen savaşlarda yaralanan askerlerin bu hastaneye getirildiği bilinmektedir. Bunların yanı sıra aynı zamanda o dönemin kol ordusu merkezi diye geçen bugünkü Tuğlacılar Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu’nun olduğu arsalar üzerinde seyyar çadırlarda tedavi görmüştür. Tedaviden sonra sağlığına kavuşanlar da memleketlerine gönderilmiştir. Şehit olanlar için de aynı mevki üzerinde yer alan Namazgah kabristanına (bugünkü şehitlik) defnedilmekteydi. 1950’ye değin hastane 50 yatakla hizmet sağlamaya devam etmiştir. Daha sonrasında 1960-1967-1972-1985-2002 yıllarında hastaneye ek binalar yapılmıştır. Neticede toplam olarak yatak sayısı 250 olmuştur. 2006’da şehirde yer alan 82. Yıl Devlet Hastanesi ile birleşilmesi neticesinde toplam olarak 400 yatakla hizmet sağlanmaya devam edilmiştir. Günümüzdeyse Bugün 1. ve 2. kısmım binalarıyla Tekirdağ Devlet Hastanesi kapsamında hizmet sağlamaktadır.

Vizyon ve Misyon
Hastane kendi resmi internet sitesi üzerinden vizyonunu, “Çağdaş bilgi ve teknolojiyi etkin kullanan, uluslararası standartları ve meslek ahlakını benimseyen, her zaman yenilikçi uygulamaları ve kaliteli sağlık hizmetlerinde bölgemizde marka olmak.” şeklinde dile getirmiştir. Aynı şekilde hastane misyonunu, “Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında kabul edilebilir en iyi sağlık hizmetini sunmaktır.” diye ortaya koymuştur.

Hastane değerlerini aşağıdaki gibi sıralamıştır:

  • Kurumsal yönetim ilkeleri ve etik değerlere bağlılık,
  • Ekip bilinci,
  • Çalışana değer verme,
  • Hasta haklarına saygılı,
  • Bütüncül yaklaşım,
  • Hakkaniyet ve Eşitlik,
  • Empati ve Güleryüz, Sorumluluk, Profesyonellik ve Hoşgörü

Tekirdağ Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Eski Cami Mah., Hastane Sok. No:1 59030 Süleymanpaşa TEKİRDAĞ
Telefon Numarası;  0282 262 53 55
İletişim & Web Sayfası; https://tekirdagdh.saglik.gov.tr/TR,41490/iletisim-ulasim.html

Tekirdağ Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Tekirdağ Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu