İş ve Para Dünyası
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Personel İşçi Alımı Yapıyor Mu?
Yazar: - 21 Ocak 2019
186
0
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Personel İşçi Alımı Yapıyor Mu?

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, kısa ismi ile TPAO olarak bilinen kurum hakkında genel bilgiler ve iş imkanları anlatılmaktadır. Bu kuruma başvurular nasıl yapılır? Detaylarda görebilirsiniz.

Türkiye petrolleri 60 yılı aşkın bir sürelik tecrübesiyle yurt için de ve yurt dışında bir çok faaliyette bulunmuştur. Türk petrol ve doğalgaz sektörünün kurulması ve geliştirilmesinde çok yardımları olan Türk Petrolleri, ülke için gerekli olan teknik bilgi, beceri ve yaklaşımlarıyla entegre petrol tesislerini hayata geçirerek bu alanda yapılmış bir çok yenilik ve ilklere imzasını atmayı başarmıştır. En önemli görevi petrol arama ve üretimini sağlamaktır. Bunun dışın da derin deniz aramacılığı, ankonvansiyonel, doğalgaz depolama ,boru hatları ve taşımacılığı gibi alanlarda önemli görevlere sahiptir. TÜPRAŞ, BOTAŞ, PETKİM, PETROL OFİSİ gibi Türkiye’nin ekonomisin de çok büyük payları olan kuruluşların kurulmasında öncülük etmiştir. Türk petrol ofisi bu önemli şirketlerin yanınd, en önemlisi olmakla beraber yurt dışın da da yatırım yapan ilk şirkettir.

Tarihçesi
12 kasım 1952 yılın da 15833 sayılı kanunun maddeleri gereğince kurulmuştur. Devlet adına hidrokarbon arama, sondaj, üretim rafineleri, pazarlama faaliyetlerin de bulunmak amacıyla kurulan, Türk Petroleri’nin ilk büyük başarısı 1958 yılında keşfedilen Germik sahası olmuştur. Bu keşif üzerine Türkiye petrollerinin ilk termik sahası Batman üzerine kurulmuştur. Bugünler de yaklaşık olarak 400 e yakın istasyonu bulunan ve tüm yurtta faaliyette bulunan Türk petrolleri akaryakıt istasyonlarının ilki Ankara Balgat’ta açılır ve milli petrol olarak hayata geçirilir. 1997 yıllarında yurt içinde elde ettiği bilgi, beceri ve tecrübelerle birlikte yurt dışına açılır. Böylece Türkiye petrollerinin dışa bakan kapısı olarak nitelendirilen TPIC 1988 yılın da kurulur ve kısa sürede çok büyük başarılara imza atar. İlk aramaları Mısır da başlar ve daha sonra Endonezya, Suriye, Pakistan, Avusturya, Kolombiya, Gürcistan, Kazakistan gibi çeşitli ülkelerde faaliyet gösterir. Türkiye petrolleri gelişen Türkiye’nin petrol ve doğal gaz ihtiyacını karşılamak için yurt için de yeterince arama yapılmamış olan Akdeniz ve Karadeniz bölgesine yoğunlaşmıştır. Yurt dışında da çeşitli faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin sınırlı hidrokarbon kaynaklarına rağmen 2015 yılın da yapılan aramalar da 27 kuyudan, 10 petrol, 2 doğal gaz kuyusu bularak ekonomiye büyük katkı sağlamıştır. 2018 yılına kadar da 45 kuyunun bulunması hedefleniyor.


Türk Petrolleri Personel Alımı

  • Adayların adrese dayalı kimlik sisteminde ki adresleri geçerli olacaktır.
  • Türk petrollerine işe alım süreci İŞKUR aracılığıyla gerçekleşiyor. ilan yayınlandıktan 10 gün için de başvuru işlemleri gerçekleşecektir.
  • Kamu personeli seçme sınavına katılmış ve 60 ve daha yukarı puan almış olmak şartı aranır.
  • Başvuru yaparak listede adı bulunan kişiler vermiş oldukları bilgilerin doğru olduğunu beyan etmek zorundadırlar, yanlış beyanda bulunana kişilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  • Erkek adayların askerliğini yapmış olması
  • Yurdun her bölgesinde ağır ve tehlikeli şartlarda çalışabileceğine dair bir engeli bulunmamak
  • B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

TPAO İnsan Kaynakları
TPAO insan kaynakları sayfasına giriş yapmak için “buraya” tıklayınız. Bu sayfa da iş imkanları, staj imkanları, TP akademi, personel adayı bilgi formu gibi menüler göreceksiniz.

Not: Firmanın insan kaynakları sayfasında belirtildiği gibi sosyal medya üzerinden ya da farklı mecralar üzerinden TPAO işçi alımı şeklindeki sahte haberlere inanmayınız. Bu gibi durumlarda emniyet müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz. İş imkanları hakkında bilgi almak için yukarıda verdiğimiz linke tıklayınız.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ