Hastane İş İlanları

Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yazımızda Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarihçesi ve misyon, vizyon, kalite değerleri. Uşak Devlet Hastanesi iş imkanları ve bu hastanede nasıl çalışabileceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir.

Uşak Devlet Hastanesi Tarihçesi
Hayırsever bir vatandaş olan Gezikzade Mehmet Efendi tarafından bağışlanan ve istasyon yolu üzerinde yer alan mevkide iki adet tatlı su kaynağı yer almaktadır. Burada yer alan genişçe bir bahçe içine yapılan hastane 12 Temmuz 1915’te hizmet vermeye başlamıştır. İlk olarak kurulduğu zamanlar itibariyle hastane Memleket Hastanesi adıyla geçmesinin yanı sıra aynı zamandan Kütahya İl Özel İdaresine bağlı şekilde hizmet sağlamaktaydı.

1922’de Kurtuluş Savaşı meydana gelirken Yunanlıların Uşak’tan çekildikleri vakitte yakmış oldukları hastanenin yer aldığı arazi üzerine 25 yatağa sahip tek katlı bir hastane binası yapılmıştır. Hizmete başlamasıysa 1923’te olmuştur. O dönem itibariyle hastanede 1 baştabip, 1 operatör, 1 eczacı ve 1 hasta bakıcı sağlık hizmeti sağlamıştır.

Hastane 1954’e değin İl Özel İdaresine bağlı bir şekilde hizmet sağlamıştır. 25 yatakla halkına hizmet sağlamaktayken aynı sene içinde Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlanmasının neticesinde Devlet Hastanesi olmuştur. 1955’te Verem Savaş dispanserine ait olan 50 yataklı göğüs hastalıkları bölümü hizmet sağlamaya başlamıştır. 1956’da yapılan ihalede hastanenin zemin + 4 katlı, asansörlü kaloriferli 200 yataklı hastane yapılmasına karar verilmiştir. 1962’de Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı nezdince hastanede yer alan yatak sayısı 275’ e yükseltilmiştir. Sağlık hizmeti sunumunda görev alan 8 doktor yer almaktaydı. 1974’te Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ve hastane tarafından Güzelleştirme Derneğinin de katkıları neticesinde Besim Atalay binası bitirilerek hizmet sağlamaya başlamış ve yatak kapasitesi 325 olmuştur.

Uşak Devlet Hastanesi Vizyon ve Misyon
Hastane kendi sitesi üzerinde vizyonunu, Uluslararası düzeyde en etkili ve verimli şekilde sağlık hizmeti sunan, tıbbi  uygulamalarda ve sağlık teknolojilerinde  örnek gösterilen , hastalarımızın beklentisine cevap veren, tercih edilen ,bir sağlık kuruluşu  olmak.” diye ifade etmiştir.

Aynı şekilde hastane misyonunu ise, “İnsan yaşamının en önemli değerlerinden olan sağlık kavramını , ekip ruhu içerisinde, tüm kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak hasta ve çalışan güvenliği çerçevesinde  uluslararası düzeyde sunmak.” olarak ortaya koymuştur.

Hastane Değerleri:

  • Hasta odaklılık,
  • Dürüstlük
  • İnovasyon
  • Tarafsızlık
  • Etik anlayış
  • Güvenilirlik
  • Hakaniyet
  • Eşitlik
  • Sürekli gelişme

Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Fevzi Çakmak Mahallesi Denizli Caddesi No:4 64100 Merkez, UŞAK
Telefon Numarası; +(90) 276 2240000
İletişim & Web Sayfası; https://usakeah.saglik.gov.tr/TR,168442/iletisim-formu.html

Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu