Krediler

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum Hangi Bankalar Verir?

Bankalar, müşterilerine sundukları kredi kartı gibi ürünler ile kredi, vadeli mevduat hesabı gibi hizmetler üzerinden gelir elde eden kuruluşlardır. Bankaların sunmakta oldukları ürün ve hizmetler bazı noktalarda birbirlerinden farklılık göstermektedir ve bu farklılıklar da potansiyel müşterilerin kendilerinden hizmet almalarına neden olmaktadır.

Bankaların sunmakta oldukları kredilerde birbirlerinden ayrıldıkları noktalardan biri kredilerin vadesi iken diğeri de kredilere uygulanacak olan faiz oranlarıdır. Yazının devamında güncel olarak en yüksek vadelerde ihtiyaç kredisi vermekte olan bankalar ve bu bankaların yüksek vadelerle sunmakta oldukları ihtiyaç kredileri hakkında bilgi aktarılacaktır.

Odeabank’ tan 60 Aya Kadar Vadelendirilen Eğitim Kredisi
Eğitim giderlerinin karşılanması, yurt dışı eğitimi, özel okul eğitimi ve benzeri eğitim giderlerinin karşılanması için finansman arayışında olan kimselerin finansman sağlayabilecek oldukları bankaların başında Odeabank gelmektedir. Odeabank 60 aya kadar varan vadelerle eğitim kredisi sağlamaktadır. Odeabank’ ın sunmakta olduğu eğitim kredilerinden faydalanmak isteyenlerin yapmaları gereken şey okul banka hesap bilgilerinin yer aldığı ve eğitim ücretinin belirtildiği bir proforma fatura ya da okuldan alınacak olan bir belge ile eğitim giderinin bankaya gösterilmesidir. Gereken evrakların tamamlanması ve Odeabank şubelerine sunulması ile 60 aya kadar varan vadelerle eğitim kredisinden faydalanmak mümkün olacaktır.

Odeabank’ tan 120 Ay Vadeli Ev Tadilat Kredisi
Hizmet alınacak olan satıcının unvan ve hesap bilgilerinin yer aldığı proforma fatura ya da fatura ile birlikte en yakındaki Odeabank’ a yapılacak olan kredi başvurusunda 120 aya kadar olan vadelerden faydalanılabilecektir. Ev tadilat kredisi olarak anılan bu kredilerden 120 ay olacak şekilde faydalanmak isteyenlerin alacakları hizmet ve ürünlerin 4721 sayılı medeni kanun kapsamında sayılması gerekmektedir. Kullanılacak olan ev tadilat kredilerini detaylı şekilde öğrenmek ve kredi başvurusunda bulunmak isteyenler en yakınlarındaki Odeabank şubesine başvuruda bulunabileceklerdir.

Odeabank Nakit Hazır Kredisi
Anlık ihtiyaçlarını gidermek, tatile çıkmak ya da benzeri ihtiyaçların finansmanını sağlamak isteyenlerin başvuruda bulunabilecekleri ve 48 aya kadar olan vadelerden faydalanabilecekleri krediler Odeabank’ ta. Kullanılacak olan krediler %1.55’ den başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadırlar. %1.55 oranında ve 48 aya kadar vade uygulanabilen ihtiyaç kredilerinden faydalanmak isteyen kimselerin kredi başvurusunda bulunmaları için T.C. nüfus cüzdanları ile birlikte bir Odeabank şubesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi
Anlık olarak ortaya çıkabilen ve elzem şekilde giderilmesi gereken bazı ihtiyaçlar vardır ve bunlar her an herkesin başına gelebilmektedir. Bu gibi ihtiyaçların doğması durumunda kişilerin acilen finansman sağlamaları ve ihtiyaçların giderilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda finansmanın sağlanması için bankaların sağlamakta oldukları tüketici kredilerinden faydalanılabilecektir. Ziraat Bankası’ nın sunmakta olduğu tüketici kredilerinden faydalanan kimseler 48 aya varan vade imkanlarından faydalanırlarken uygun faiz oranlarıyla da geri ödemelerini gerçekleştirmeye başlayacaklardır.

Ziraat Bankası’ ndan kullanılacak olan krediler, esnek ödeme yapısı ile oluşturulurlar ve kredi kullanacak olan kişilere en uygun şekilde hazırlanırlar. Oluşturulan krediler 48 aya kadar vadelendirilebilirler. Kredi sunumu sırasında kişilerin bankaya teminat olarak kendi üzerilerine olan taşınmazları ipotek vermeleri gerekmektedir. Kredi kullanmak isteyen kişilerin T.C. kimlik belgelerini ve gelir belgelerini kredi başvurusu yapacak oldukları sırada banka şubesine götürmeleri gerekmektedir. Ziraat Bankası’ nın sunmakta olduğu tüketici kredilerinden faydalanmak isteyen kimseler, bankalarının kendilerine sunmakta olduğu çağrı merkezi, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı hizmetlerinin kullanarak başvuruda bulunabileceklerdir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi
Bireysel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda finansman sıkıntısı çeken kimseler, Yapı Kredi Bankası’ nın sunmakta olduğu bireysel ihtiyaç kredilerinden faydalanabileceklerdir. Bankanın müşterilerine sunmakta olduğu bireysel ihtiyaç kredileri %1.37 oranından başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadır. Bu gibi uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanmak için bankaya bile gitmeye gerek kalmadan kredi başvurusunda bulunulabilecektir. Hafta sonu dahil, Yapı Kredi mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamaları kullanılarak bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilecektir. Kullanılacak olan en düşük kredi miktarı 1000 TL’ dir ve kredilerin faiz oranı hesaplanırken kredi başvurusunda bulunan kişiler göz önünde bulundurarak hesaplama yapılmaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kimselerin kredi skorları ve finansal geçmişleri bakımında bir sorun olmaması durumunda kişiler daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanabileceklerdir.

SMS aracılığıyla bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olanlar da kullanacak oldukları kredinin türünü yazarak boşluk bırakacaklar daha sonra kredi kullanacak olan kişilerin T.C. kimlik numaraları yazılacak ve boşluk bırakılacak, devamında da kredi kullanacak olan kişilerin aylık kazanmakta oldukları düzenli gelirler yazılarak 4411’ e SMS formatında gönderilecektir.

  • Sayılan tüm bu kredi başvuru yöntemleri dışında istenen tüm Yapı Kredi şubesinden de kredi başvurusunda bulunulabilecektir.
  • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin T.C. kimlik belgeleri,
  • Düzenli şekilde kazanmakta oldukları gelirlerin belgelendiği evraklar; son 2 aya ait olan maaş bordrosu ya da kişilerin çalışmakta oldukları şirketlerde alakalı bölümlerin hazırlamış oldukları onaylı belgeler,
  • Kredi başvurusunda bulunan kimselerin ikametgah belgeleri; kredi kullanacak kişilerin adına olacak ve abonelik esasına göre hizmet sunumunda bulunan elektrik, doğalgaz, su ya da internet faturalarından güncel son 3 aya ait örnekler,
  • Gereken evrakların tamamlanması ile bireysel olarak Yapı Kredi şubelerine kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Akbank İhtiyaç Kredisi
Kişiye özel ödeme koşulları ile oluşturulan kredileri temin edilebilecek olduğu Akbank; müşterilerinin düğün, nişan, tatil, eğitim, mobilya yenileme ve daha birçok alanda oluşacak olan giderlerinin finansmanı için kredi sağlamaktadır. Akbank, müşterilerinin yapacak oldukları kredi başvurularında 48 aya kadar vade imkanı sunarken kredi başvurusunda bulunan kimselerin kredi skorlarıyla alakalı olarak değişen faiz uygulamalarında bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için kişilerin en az 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kredi başvuru kanalları arasında Akbank müşterilerinin kullanabilecek oldukları Akbank internet bankacılığı, Akbank mobil bankacılık ve Akbank çağrı merkezi bulunmaktadır. Akbank müşterisi olmayan kimseler de tek seçenek olarak Akbank şubelerine gereken evrakların tamamlanması sonrasında kredi başvurusunda bulunabileceklerdir.

Akbank’ın sunmakta olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanmak için;
– Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin T.C. kimlik belgeleri,
– Kredi başvurusunda bulunacak olanların düzenli olarak kazandıkları gelirlerin belgelendiği evraklar,
– Kredi kullanacak olan kimselerin adres bilgilerinin belirtildiği evraklar; ikametgah belgesi, kredi kullanacak kişilerin ismi üzerine çıkartılan ve abonelik esasına göre hizmet vermekte olan doğalgaz, su, elektrik gibi hizmetlerin faturaları.
– Gereken evrakların tamamlanması sonrasında Akbank şubelerine yapılacak olan kredi başvurularında kişilerin Findeks kredi skorlarına ve finansal geçmişlerine bağlı olarak, kredilere uygulanacak olan faiz oranları tespit edilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu