Bankalar

Vakıfbank Mevduat Ürünlerini Detaylı İnceledik

Vakıfbank, müşterilerinin birikim amaçlarına yönelik olarak çeşitli mevduat ürünleri oluşturmakta ve kişilerin, amaçları doğrultusunda oluşturacakları mevduat hesaplarından maksimum verim almaları amaçlanmaktadır.

Kişiler, müşterisi oldukları ya da müşterisi olmak istedikleri en yakın Vakıfbank şubesine giderek istedikleri mevduat ürünleri için başvuruda bulunabilmektedirler. Aşağıda, Vakıfbank’ ın sunmakta olduğu mevduat ürünleri ve özellikleri anlatılmaktadır.

Vakıfbank Vadesiz Mevduat Hesabı
Vakıfbank bünyesinde oluşturulacak vadesiz mevduat heapları ile banka müşterileri, sahip oldukları Türk Lirası ve hertürlü dövizin yönetimini bu hesaplar sayesinde kolayca gerçekleştirebilmektedirler. Vadesiz mevduat hesaplarına yatırılan paraların herhangi bir nedenle çekilmesine ya da hesaba para eklenmesine engel olacak bir durum bulunmamaktadır. İsteyenler, hesaplarına istedikleri kadar para yatırabilecek ve isteyenler de hesaplarından diledikleri kadar para çekebileceklerdir.

Vadesiz mevduat hesaplarına verilecek olan otomatik ödeme talimatları ile kişilerin elektrik, su, internet, doğalgaz, telefon ve benzeri birçok faturalarını ödemeleri, uzun fatura sıralarında beklemeye gerek kalmadan mümkün olacaktır. Vadesiz mevduat hesaplarıyla alakalı banka kartları ile yapılacak olan harcamalar finanse edilebilecek ve nakit para taşımaktan hoşlanmayanlar bu gibi bir finansman yönteminden faydalanabileceklerdir.

Vakıfbank Halden Anlayan Vadeli Hesap
Banka müşterileri, oluşturacak oldukları halden anlayan vadeli hesaplar ile vadeli hesaplarından ihtiyaç duydukları anda vade kaybına uğramadan para çekebilecekler ve para yatırabileceklerdir. Halden anlayan hesaplar üzerinden internet bankacılığı ve mobil bankacılık ile yapılacak olan EFT ve havale işlemleri için banka masraf talebinde bulunmamaktadır. Aşağıda, Halden Anlayan Hesap ile ilgili detaylı bilgi verilmektedir.

 • Halden Anlayan Hesaplara gecelik faiz uygulanmaktadır ve hesaplar yalnızca Türk Lirası cinsinden oluşturulmaktadır.
 • Halden Anlayan Hesap açtırmak isteyen banka müşterileri, Vakıfbank çağrı merkezleri, banka şubeleri, internet bankacılığı ve Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını kullanabilmektedirler.
 • Halden Anlayan Hesap üzerinden EFT ve havale işlemleri yapılabilmektedir, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapılacak olan para transferi işlemleri için banka, masraf talebinde bulunmamaktadır. Banka şubeleri ve çağrı merkezleri kullanılarak yapılacak olan para transferleri için ücret alınmaktadır.
 • Halden Anlayan Hesap’ tan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
 • Her bir Vakıfbank müşterisi en fazla bir tane Halden Anlayan Hesap sahibi olabilmektedir ve hesaplar ortak olarak oluşturulmamaktadır.
 • Hesaplara işletilecek olan tanışa faizinin hesaplara uygulanma süresi 45 gün olacaktır ve 45 gün sonunda hesaplara günlük olarak uygulanacak olan temdit faizleri uygulanmay başlanır.

Vakıfbank Konut Hesabı
Vakıfbank Konut Hesabı’ nda düzenli şekilde birikim yapanlara 3 yıl sonunda yaptıkları birikimlerin %20’ si oranında devlet katkısı verilmektedir. İleride ev alma gibi bir niyeti olanların şimdiden bu satınalma durumu için fon oluşturmaları ve daha sonra yüksek vadelerde ve yüksek tutarlarda konut kredisi kullanmalarının yerine biriktirdikleri bu paralardan yararlanmaları için yapmaları gereken, en yakın Vakıfbank şubesine giderek Konut Hesabı oluşturmaktır.

 • Bu hesapları, konut sahibi olmayan kişiler faydalanabilmektedirler. 18 yaşından küçük bireyler için açılacak hesaplar kişilerin velileri tarafından oluşturulabilmektedir. Konut Hesabı açmak isteyenler hesapları ortak hesap şeklinde oluşturamazlar.
 • Konut Hesabı’ nın oluşturulabilecek olduğu minimum vade 3 yıl olmaktadır ve Türk Lirası cinsinden oluşturulmaktadırlar.
 • Konut Hesabı sahipleri hesaplarına aylık olarak ya da 3 aylık olarak düzenli şekilde para yatırmak durumundadırlar. Hesaplarına düzenli olarak para yatırmak için vadesiz mevduat hesaplarından, vadesiz mevduat hesaplarında yatırılacak olan dönemsel para kadar para olmaması durumunda havuz hesabından, buradan sonra da kredili mevduat hesaplarından para yatırımı gerçekleştirilecektir.
 • Aylık ya da 3 aylık ödeme tercihleri, 12 aylık dönemlerin başında değiştirilebilmektedir.

Vakıfbank Hiper Hesap
Hiper Hesap’ da kişilerin TL, USD ya da EUR cinsinde olan birikimlerini vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmelerini, mevcut birikimlerin değerlendirilmesi sırasında da döviz piyasasında meydana gelecek değişimlere göre oluşan fırsatları değerlendirmek amacıyla sayılan 3 para birimi arasında geçiş yapma imkanı bulunmaktadır.

 • Açıkacak olan Hiper Hesapların alt limitleri sayılan para birimleri için 50 bin TL iken yine sayılan para birimleri için üst limit 25 milyon TL’ dir.
 • Döviz piyasalarında meydana gelebilecek olan ani değişimler, bu hesap sayesinde değerlendirilebilecek ve tatmin edici oranlarda kazanç sağlanabilecektir.
 • Döviz kurlarında meydana gelen değişmelerden faydalanırken aylık bazda faiz kaybı yaşamadan, dilenen oranda TL, EUR ve USD de değişim gerçekleştirilebilir.
 • Hesap alt limitinin altına inmemek şartını korumak kaydı ile hesaplardan faiz kaybı yaşanmadan istendiği anda para çekiminde bulunulabilmektedir.
 • Sözleşmedeki şartların sağlanması ve korunması koşulu ile açılış komisyonları, vade sonunda geri alınabilecektir.

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat Hesabı
Hesap işletim ücreti ödenmesine gerek olmayan, istendiği zaman şubeye gitmeye gerek kalmadan, internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile gerçekleştirmek istenen işlemlerde bulunulabilen, 750 güne kadar açılabilecek yüksek faizli e-vadeli mevduat hesapları ile birikimlerin en iyi şekillerde değerlenmesi sağlanabilir.

7 gün 24 saat banka şubesine gitmeye gerek kalmadan bankacılık işlemlerinin hepsinin online ortamda yapılması ve aynı sırada yüksek faiz oranlarından faydalanılması için Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden hesaplarım sekmesinden E-vadeli mevduat hesabı açma sekmesinin seçilmesi yeterli gelecektir.

Banka şubesine gitmeden, yalnızca mobil bankacılık ve internet bankacılığı aracılığıyla heapların kontrolü mümkün olup bankanın verdiği yüksek faiz oranlarından da faydalanılabilmektedir. Hesaplara bağlı düzenli otomatik ödeme talimatlarının olması durumunda hesapların bir sonraki dönem yenilenmesi sırasında internet şubesine özel ek faizler uygulanır.

E-vadeli mevduat hesapları oluşturulurken vade süreleri 1 gün ile 750 gün arasında kişiler tarafında belirlenir ve esken vade seçeneklerinden faydalanılır.

Vakıfbank Çeyiz Hesabı
T.C. vatandaşları, mavi kart sahipleri bu hesaplardan faydalanabilmektedirler. Oluşturulacak çeyiz hesapları 18 yaşından küçükler adına oluşturulacakta hesaplar velilerin adına açılmaktadır.

 • Oluşturulan çeyiz hesapları ortak hesap şeklinde oluşturulamaz.
 • Evlenme niyetinde olan çiftler, ayrı ayrı oluşturacakları farklı çeyiz hesapları ile devlet katkısından daha fazla faydalanabilirler.
 • Vakıfbank Çeyiz Hesabı, her bir kişi için bir hesap şeklinde oluşturulabilmektedir. Oluşturulan çeyiz hesapları başka bankalara taşınamaz.
 • Oluşturulacak olan çeyiz hesapları minimum olarak 3 yıl vadeyle açılmaktadır.
 • Vakıfbank Çeyiz Hesabı’ na yatırılacak olan ödemeler aylık ya da 3 aylık olarak düzenli şekilde yatırılmalıdır. Aylık ya da 3 aylık olarak belirlenen ödeme yöntemleri, yeni dönem başlangıcında değiştirilebilecektir. Düzenli olarak yapılacak olan aylık ödemelerin alt sınırı 110 TL, üst sınırı da 1100 TL’ dir. Ödemelerini 3 aylık olarak yapacaklar için de yapılacak minimum ödeme tutarı 330 TL, hesaplara 3 aylık dönemler için yatırılacak olan maksimum tutarlar ise 3300 TL olacaktır.
 • Vakıfbank Çeyiz Hesabı’ ndan hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
 • Çeyiz Hesabı’ nden para çekilmesi mümkün olup bir dönem içerisinde en fazla iki sefer para çekilmesine müsaade verilmektedir. Para çekim işlemlerinden sonra hesapta kalan paranın, hesap açılış tarihinden beri yatırılması gereken asgari tutarların toplamından az kalmaması gerekmektedir.
 • Çeyiz Hesabı için uygulanan brüt faiz oranı %11,50 olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu