Hastane İş İlanları

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgiler, hastanenin tarihçesi ve kalite politikaları. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi iş olanakları ve kariyer imkanlarından da bahsetmekteyiz.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tarihçe
Hastane 1950’de kurulduğu zaman Van Devlet Hastanesi adını almıştır. İlk olarak tek bloktan oluşan hastanede 50 yatakla hizmet sağlanmaktaydı. Bölgedeki nüfusun artması ve meydana gelen gelişimden ötürü şehir merkezinde 25000 metre kare kapalı alanı olan 419 yatağa sahip bir hastane yapılmasına karar verilmiş ve hizmet sağlamaya başlamıştır. 2011 Eylül’den bu yana hastane Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak 700 yatak kapasitesiyle faaliyetine devam etmiştir.

23 Ekim ve 11 Kasım 2017’de meydana gelen7.2 büyüklüğündeki Van depremi neticesinde farklı yerleşkede konumlanan İpekyolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi ve Yüksek İhtisas Hastanesi binalarının zarar görmüştür. Neticede bu hastaneler Devlet Hastanesi kapsamında hizmet sağlamaya başlamıştır.

2 Mayıs 2016’da 634 yatağa sahip olan İpekyolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine dahil edilmesi neticesinde 1.334 yataklı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmet sağlamaya başlamıştır. 24.07.2016’da 667 sayılı KHK uyarınca 240 yatağa sahip olan Özel İstanbul Hastanesi Kadın Doğum ve Cerrahi Merkezi, İpekyolu Ek Binası şeklinde hastaneye eklenmiştir.

Son olarak da 26.08.2016’da 669 sayılı KHK uyarınca 53 yataklı Van Asker Hastanesi ve  İskele Binası olarak hastanemiz bünyesinde hizmet sağlamaya başlamıştır. KHK’lerin gerektirdiği üzere meydana gelen birleşmeler neticesinde 1.334 olan yatak sayısı kapasitesi  1627 tescilli yatak sayısına yükselmiştir. A2 rolüne sahip olan hastanede il genelinde 1.100.190 nüfusa sağlık hizmeti sunmaktadır.

Hastane Değerleri:

 • Bilimsellik
 • Hasta odaklılık
 • Sürekli gelişme
 • Kalite
 • Şeffaflık
 • Hasta haklarına ve tıp etiğine saygı
 • İşbirliği ve Dayanışma
 • Kalıcı güven

Vizyon ve Misyon
Hastane kendi sitesinde vizyonunu, “ Bilimsel gelişmelerin ışığında, sürekli gelişim ve değişimi eğitimlerle destekleyen, hasta ve çalışan güvenliğini ve memnuniyetini arttırmakta kararlı, teknolojik gelişmeleri takip eden ve uygulayan, verilen üstün hizmetlerle bölgede fark yaratan, güvenilir, yenilikçi ve ÖNCÜ bir hastane olmaktır.” olarak ortaya koymuştur.

Hastane misyonunu ise, “Sağlıkta Kalite Standartları ve etik ilkelerden ödün vermeden, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta ve çalışan haklarına saygılı, sosyal dokuya uygun, toplumsal faydayı gözeten, etkili, verimli, güler yüzlü, kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır.” olarak ifade etmiştir.

Hastane Kalite Politikaları

 • Sağlıkta Kalite Standartları ve verimlilik anlayışına uygun olacak şekilde hizmet sunmak,
 • Kurumda yer alan çalışanlar arasında kalite kültürünün yerleşmesi ve sürekliliğini sağlamak,
 • Hasta ve çalışan güvenliği adına gerekenleri yapmak,
 • Hasta ve çalışanların memnuniyetini ön plana almak,
 • Hasta ve çalışanların haklarını gözeten bir kurum olmak,
 • Kuruma sağlık hizmeti almak amacıyla başvuran bütün hastalara eşit, adil, etkin ve verimli hizmet sağlamak,
 • Engelli ve yaşlı hastaların ihtiyaç duyduğu bütün hizmetleri sağlayabilmek,
 • Çocuk hastaların ihtiyaçlarını baz alarak sağlık hizmeti sunumunda eğitim, oyun ve ihtiyaçlarını ön plana almak.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Süphan Mahallesi Hava Yolu Kavşağı 1. Kilometre EDREMİT / VAN
Telefon Numarası; 444 99 65
İletişim & Web Sayfası; https://vaneah.saglik.gov.tr/TR,59854/iletisim–ulasim.html

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu