Hastane İş İlanları

Yalova Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haberimizde Yalova Devlet Hastanesi hakkında çeşitli bilgiler ve iş olanaklarından bahsedilmektedir. Yalova Devlet Hastanesi iş başvurusu kabul ediyor mu? Hastane iş olanakları hakkında bilgiler.

Yalova Devlet Hastanesi Hakkında
Yalova Devlet Hastanesi ve o dönemki Yalova SSK Bölge Hastanesinin dönüştürülmesi neticesinde hizmet sağlanmaya başlanmıştır.  Hastane 1971’de Sağlık İstasyonu şeklinde hizmet sağlamaya başlamıştır. Daha sonrasında 1976’daysa Sağlık Dispanseri şeklinde hizmet sağlamıştır. İlerleyen zaman içinde 25 yatağa sahip olan bir sağlık merkezi şeklinde hizmet sağlanmıştır.

Bir diğer önemli gelişmeyse hastane binasına B ve C Blokların eklenmesi olmuştur. 1983’te 125 yatağı olan İlçe Devlet Hastanesi şeklinde hizmet vermeye başlamıştır. Daha sonrasında hastaneye yeni poliklinik binasının da eklenmesinden sonra Yalova 1995’te il olmuştur. Bundan ötürü İl Devlet Hastanesi şeklinde hizmet sağlamaya başlamıştır. Bir diğer önemli bilgi de 17.08.1999’da oluşan Marmara depremi felaketinden sonra 17.01.2000’de 43 yatağa sahip Prefabrik Yalova hastanede hizmet sağlanmaya başlanmıştır. Sağlık hizmetinin daha etkin şekilde sağlanması amacıyla 2002’de 200 yatağa sahip olan Yalova SSK Bölge Hastanesi yapılmış ve burada hizmet sağlanmaya başlanmıştır.

Vizyon & Misyon ve Hastane Değerleri
Hastane kendi sitesi üzerinden vizyonunu, “Sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesinde bütüncül yaklaşımı benimseyerek ulusal ve uluslararası standartlara bağımlı kalarak güler yüzlü, güvenilir, kaliteli, verimli eşit bir sağlık hizmeti sunmaktır.” şeklinde ifade etmiştir.

Aynı şekilde hastane misyonunu, “ Çağdaş teknoloji ışığında güvenilir, nitelikli, hasta haklarına saygılı, etik değerlere bağlı, tüm sağlık hizmetlerinde Hasta ve Çalışan Güvenliğini ön planda tutan sürekli kendini geliştiren, yenileyen ve bölgemizde tercih edilen bir sağlık kuruluşu olmaktır.” olarak ortaya koymuştur.

Hastane değerlerini ise” İnsani değerleri önemsemek, Hasta sağlığı ve güvenliğine önem vermek, Bilimsel ve araştırmacı olmak, Eşitlik ilkesi doğrultusunda hizmet vermek, Teknolojiyi takip etmek, Etik ilkeleri benimsemek, güvenilir olmak, Etkili ve bütüncül yaklaşmak, Şeffaf ve samimi olmak, Çalışanlarının gelişimine önem vermek, Yenilikçi ve çağdaş olmak.” sözleriyle ortaya koymuştur.

Yalova Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; İzmit Karayolu 3. Km   YALOVA DEVLET HASTANESİ   Yalova
Telefon Numarası; 0226 811 52 00
İletişim & Web Sayfası; https://yalovadh.saglik.gov.tr/TR,62150/iletisim.html

Yalova Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yalova Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu