İş ve Para Dünyası
Yeni ve Fark Yaratan İş Fikirleri
Yazar: - 30 Kasım 2016
4.754
0
Yeni ve Fark Yaratan İş Fikirleri

Toplumların gelişmesi ile birlikte yeni iş kolları ortaya çıkmış ve çıkmaya devam etmektedir. Her geçen gün değişen iş kolları, iş arayanların aklını karıştırıyor. Yeni meslekler talep görmeyince fazla para kazandırmıyor ancak daha sonra yüksek paralar kazandırabiliyor. Bunun için yeni bir işe atılıyorsanız size tavsiyemiz sabredin. İş hayatınızda sabretmek size güzel dönüşü olacak bir kavramdır.

Yeni ve farklı iş fikirlerine gelince bu konuda da size yardımcı olmaya çalışacağız. Yoğun ilgi gören iş kolları genelde işçi aramaz ve iş bulmanız zor olabilir. Yeni ve herkesten farklı bir iş kolunu seçerseniz hayatınızı değiştirebilirsiniz. Peki, siz farklı bir iş bulmakta zorlanıyor musunuz? O zaman yazımızı okumaya devam edin.

  • E-bilet satımı yoğun talep gören bir iştir.

İnsanlar internetin güzelliğini kullanıp bilet satım noktalarına gitmek yerine internet üzerinden biletlerini almaktadırlar. Bilet alımına aracı olan siteler yüksek paralar kazanabiliyorlar. Örneğin geçen yıl 25 milyon civarı otobüs biletin internet üzerinden satıldığı gözlenmiştir. İnternet üzerinden bilet satımı yapan siteler yüksek meblağlar kazanmaktadırlar. Bizden söylemesi dudak uçuklatacak rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bu alan gün geçtikçe hızla gelişmektedir. Geleceği iyi olan bir alandır.

  • Telefon uygulaması oluşturmak sürekli kazandıran bir iştir.

Telefonlar günümüz için vazgeçilmez bir icattır. Alexander Graham Bell’in icat ettiği telefondan günümüze kadar çok hızlı bir gelişim kaydeden telefonlar, artık akıllı telefon olarak tabir edilmektedir. Akıllı telefonlar kullanıcılara daha fazla seçenek sunduğu içindir ki yoğun ilgi görmektedirler. Bu ilgiyi sağlayan ise akıllı telefon uygulamalarıdır. Telefonlarımızda bulunan birçok uygulama sahiplerine yüksek paralar kazandırmaktadır. Gerek reklamlardan, gerekse uygulamayı yüklerken alınan ücretler ile uygulamalar yüksek para kazandırabiliyor. Kullanıcıların gereksinimine uygun olan uygulamalar üretirseniz bunlar size yüksek fayda sağlayacaktır. Günümüz de birçok firmanın sadece bu alana yoğunlaştığını ve yüksek ciro yaptığını unutmamak lazım. Sizde bilgili arkadaşlarınızı toparlayarak bu alanda yoğunlaşıp işinizin patronu olabilirsiniz.


  • Emlak ile ilgili işlerde aracı olarak para kazanabilirsiniz.

Emlak komisyoncusu olarak tabir edilen şey emlak sahibi ile emlak talep eden kişi arasında aracıdır. Aralarında ki anlaşmaları ve fiyatları ayarlar ve orta yolu bulur. Hem kendisi kazanır hem de alıcı ve satıcı kazanır. Konut sayısı hızla arttıkça bu meslekte gelişip büyümektedir. Ufak bir dipnot; ekonomik krizlerde ilk etkilenen onlar olmaktadır. Ancak onun dışında gayet iyi ve önü açık bir meslektir.

  • İç mimarlıkta iyi bir seçenek olabilir.

Günümüzde evlerin fiyatları kadar iç görünümü de büyük önem kazandı. Günümüzün büyük bölümünü geçirdiğimiz evler, estetik değer taşımayınca talep görmemektedir. Estetiği evlerimize işleyenler ise iç mimarlardır. İç mimarlar evin iç dekorasyonunu ve diğer tüm ince ayrıntıları ayarlar ve uygulatır. Bu meslekte konutların armasıyla yoğun talep görmektedir. Kendi ofisinizi açabilir ve internet üzerinden iş alabilirsiniz. Ancak iç mimarlık için eğitim görmüş olmanız gerekmektedir. Yoksa işiniz hayal olarak kalacaktır.

  • Turizm Acentası açmak iyi fikir.

Ülkemiz turizm kaynakları bakımından zengin bir yerdir. Her yıl milyonlarca turist ülkemize gelmektedir. Bununla beraber olarak turizm çalışanlarına yani turizm acentalarına büyük görev düşmektedir. Bu işe başlamak için birikmiş paranızın olması şarttır. İyi bir reklam ve döviz ile acentanızı büyütebilir ve yüksek ciro kazanabilirsiniz. Bu iş için gerekli olan en önemli şey paradır. İster en alttan başlayın, ister en üst kademeden, iyi bir yerde olmak sizin elinizdedir.

Geleceği açık meslekleri maliyetsizden maliyetli olana doğru sizler için hazırladık. Yeni meslek kolları oldukları için tercih edebilecek en iyi iş faaliyetleridir. Şimdiden işleriniz hayırlı olsun.

Facebook Grubu; Güncel iş ilanları, ek işler hakkında bilgiler, iş dünyası hakkında çeşitli ipuçları, iş fikirleri, para kazanma ve tüm sorularınız için Facebook grubumuza başvuru yapabilirsiniz; https://www.facebook.com/groups/grup
Twitter'de Takip Edin;

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ