Ek İş Fikirleri

Yurt Dışında Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

Yurtdışında okuyan bir gençsiniz ya da o ülkeye yeni taşınan birisiniz. Henüz yabancı diliniz yeterince iyi değil, herhangi bir sertifikanız yok, çok kalifiye bir iş bulma şansınız yok ama paraya ihtiyacınız var. Üstelik hayvanları da seviyorsunuz. Doğru yerdesiniz, bu yazı size göre..

Biliyorsunuz köpeklerin sabah ve akşamları tuvalet ihtiyacı için gezdirilmeleri gerekmektedir. Ayrıca bütün gün evde oturan köpeklerin enerjilerini atmaları için koşup oynamaya ihtiyaçları vardır. Yoğun iş temposu olan, ancak iflah olmaz  bir hayvan sever olan kişilerin köpekleri için onların adına köpek gezdiren, onlarla oynayan ve saatinde mamasını veren birisi vazgeçilmez olacaktır. Bu nedenle köpek sahipleri köpek gezdiren kişilere önemli tutarlar ödemeye razı olmaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmek
Dil öğrenmenize destek olacak bu iş aynı esnada yeni insanlarla tanışmanıza ve sosyalleşmenize de yardımcı olacaktır. Her gün aynı saatte sizinle beraber köpek gezdiren kişilerle bir bakmışsınız dost oluvermişsiniz. Eğer hayvanlarla aranız iyiyse köpek gezdirme işi sizin için çok zorlayıcı bir iş değildir. Sabah bir saat akşam bir saat köpek gezdirerek, tuvalet ihtiyacını giderip hayvanlarla oynayarak, köpekleri mama saatinde besleyerek, çeşitli nedenlerle ev dışında kalmak zorunda kalan, iş nedeniyle sık seyahat eden kişilerin köpeklerine evinizde pansiyonluk yaparak öncelikle harçlığınızı karşılayabilir hatta zamanla ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Hayvanlara karşı tutumunuz eğer doğru ise, müşteriniz buna inandıysa ve sizden memnunsa , sizi başkalarına da tavsiye edeceğinden işleriniz hızla artacaktır. Biliyorsunuz ki en iyi tanıtım şekli kulaktan kulağa referans yoluyla tanıtım şeklidir. Ancak aşıları düzenli yapılmış olan, sağlık karnesi bulunan, herhangi bir hastalığı bulunmayan köpeklerin gezdirilmesi mümkündür. Bu özelliği olmayan köpeklerin gezdirilmek üzere teslim alınmaması sizi zor duruma sokacaktır.

Bunların yanı sıra köpeği sahibinden teslim alırken ve geri teslim ederken teslim işinin tutanak eşliğinde yapılması olası, kayıp ya da ölüm olaylarında gezdiren kişi olarak sizi güvence altına almaya yardımcı olacaktır. Köpek gezdirme işinde  alınan ücretler ülkeden ülkeye, köpek cinsinden cinsine farklılık göstermektedir. Küçük köpeklerin gezdirme fiyatı daha düşükken, büyük köpekte fiyat artmakta hatta hırçın köpeklerde iki katına kadar çıkmaktadır.

Eğer sizin köpek gezdirerek  para kazanmak gibi bir hedefiniz varsa, sosyal medya hesaplarınızdan bu işi yaptığınızı duyurabilir, bir kartvizit bastırarak yaşadığınız çevredeki pet-shoplara ve veterinerlere bırakarak yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Daha profesyonel bir hava yaratabilmek için bir web sitesi açmanız daha fazla geri dönüş almanıza yardımcı olacaktır. Hayvan sevginiz hiç bitmesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu