Ziraat Bankası SMS ile İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların sunduğu hizmetlerin başında gelen krediler için çeşitli başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Bankanın müşterileri, bankanın kendileri için oluşturdukları iletişim kanallarından birisi vasıtasıyla bankalarına kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Yazımızda Ziraat Bankası’na SMS aracılığıyla nasıl kredi başvurusunda bulunulacağı anlatılacaktır.

Ziraat Bankası’ na SMS Aracılığıyla İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası’ ndan ihtiyaç kredisi kullanma niyetinde olanların bankaya, kredi başvurusunda bulunmaları sırasında kullanabilecekleri birden fazla yol bulunmaktadır, bu başvuru yollarından biri de SMS olmaktadır.

Hızlı Kredi Başvurusu: Ziraat Bankası’ na SMS aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için yapılması gereken TUKETICI yazarak boşluk bırakmak ve devamında T.C. kimlik numarası, devamında kullanmak istenen kredinin tutarı, vade sayısı ve kazanılmakta olan düzenli aylık gelir yazılarak 4747’ ye göndermektir. SMS aracılığıyla yapılacak kredi başvuruları bankalar tarafından öncelikle kredi ön değerlendirilmesine alınarak değerlendirileceklerdir. Bu değerlendirmeler sırasında kişilerin kredi skorları incelenecek, kişilerin geçmişte ve başvuru sırasında bankalarla olan finansal ilişkileri incelenecektir. SMS ücreti, kullanılmakta olan operatör tarafından 1 SMS olarak ücretlendirilecektir. Kredi başvurularının onaylanıp onaylanmadığı başvuru sahiplerine kısa süre içerisinde iletilecektir.

Ziraat Bankası SMS Aracılığıyla Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası’ ndan taşıt kredisi kullanma niyetinde olanların bankaya kredi başvurusunda kullanabilecekleri iletişim kanallarından biri de SMS aracılığıyla başvurmaktır. Ziraat Bankası’ na taşıt kredisi başvurusunda bulunmak için yapılması gereken TASIT yazarak bir boşluk bırakmak, devamında T.C. kimlik numarası ile kullanılmak istenen kredi tutarı, faydalanmak istenen vade sayısı ve kazanılmakta olan aylık net gelir yazılarak 4747’ ye iletilir. Banka, SMS’ in kendisine iletiminden sonra SMS aracılığıyla başvuruda bulunanları öncelikle ön değerlendirme aşamasından geçirecektir. Kredi ön değerlendirme aşamasından geçenlere banka, kredi başvurularının onaylandığına dair bilgilendirmede bulunacaktır. SMS ücretlendirmesi, kullanılmakta olan operatör tarafından 1 SMS değerinde faturaya yansıtılacaktır.

Ziraat Bankası SMS Aracılığıyla Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası’ ndan konut kredisi kullanmak isteyenlerin, kredi başvuru sırasında kullanabilecekleri banka iletişim yollarından biri olan SMS yöntemiyle de kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. Konut kredisi başvurusunda bulunmak için yapılması gereken KONUT yazarak boşluk bırakmak, devamında T.C. kimlik numarası ile kullanmak istenen kredi tutarı, faydalanmak istenen vade sayısı ve kazanılmakta olan aylık net gelir yazılarak 4747’ ye gönderilecektir. Kredi başvurusu için gönderilen SMS’ ler kullanmakta olunan operatörler tarafından 1 SMS olarak faturalara yansıtılır.

Ön Başvurunun Sonuca Varmasından Sonra
Ziraat Bankası’ na SMS aracılığıyla yapılan kredi başvuruları, banka tarafından ön değerlendirme aşamalarına tabi tutulur. Ön değerlendirmede kişiler, bankaların sunduğu ürün ve hizmetleri kullanma ve geri ödeme performansları, borçlarına sadık olup olmadıkları gibi özellikleri üzerinden değerlendirilirler. Bu değerlendirmeler sırasında bankalar, kişilerin geçmişlerinde herhangi bir sorun bulamazlarsa kredi başvuruları büyük olasılıkla onay alacaktır. Ön değerlendirme sonrasında kredi başvurusunda bulunanlar banka tarafından aranarak Ziraat Bankası şubelerine davet edileceklerdir ve almak istedikleri krediler hakkında daha detaylı olarak görüşeceklerdir. Banka çalışanları, kişileri ön değerlendirmeden geçtiklerini bilgilendirmek için aradıkları sırada, kredi detaylarını görüşmek için banka şubelerine davet edeceklerdir ve bankaya gelirken kişilerin yanlarında getirmeleri gereken evrakları belirteceklerdir.

Kredi ön değerlendirmelerinden geçenlerin banka şubelerine giderken genellikle kendilerinden talep edilen evraklar aşağıda açıklanmaktadır.
– Kredi başvurusunda bulunacak olanların T.C. kimlik belgeleri
– Kredi başvurusunda bulunacak olanların aylık net gelirlerinin belgelendiği maaş bordroları
– Kredi başvurusunda bulunacak olanların düzenli ek gelirleri olması durumunda (kira geliri gibi), bu gelirlerin de belgelendiği evraklar,
– Kredi başvurusunda bulunacak olanların ikametgah adreslerinin belgelendiği evraklar, kişilerin üzerine kayıtlı olan elektrik, su ya da doğalgaz faturası gibi faturalar,

SMS ile kredi başvurusunda bulunanların ön değerlendirmeden geçmeleri sonrasında banka çalışanları, bu kişilerle iletişime geçerek banka şubelerine davette bulunacaklardır. Banka şubelerine giderken kişilerin tamamlamaları ve yanlarında götürmeleri gereken evraklar yukarıda listelenmiştir.

Yorum yapın