Hastane İş İlanları

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi iş başvurusu ve personel alımı yapıyor mu? Devlet hastanelerinde çalışmak için nasıl ve nereye başvuru yapılmalıdır. Şartlar nelerdir? Haberimizde bu sorularınıza cevap alabileceksiniz, ek olarak hastane iletişim bilgilerini görebilir ve hastane kalite politikalarına bakabilirsiniz.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Hakkında
Hastanenin Zonguldak’ta yer alan sigorta sahiplerinin meydana getirdiği yoğunluk nedeniyle 1969’da mali olacak şekilde inşaatına başlanmıştır. İlk olarak hizmete başladığı yılda 455 yatağı olan hastane 1974’te açılmıştır. O dönemin şartları altında SSK hastanesi statündeydi.

Büyük illerin hastanelere taşradan sevki olan hasta sayısı bakımından artış olmasını önlemek adına bölgede yer alan hastaların tedavi ihtiyaçlarına karşılık vermek, zaman ve emek kaybının önüne geçmek sebebiyle hastanede belli iyileştirmeler yapılmasına karar verilmiştir. Bu iyileştirmeler ise 1995’te meydana gelmiştir.

Hastane 2005’te SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi neticesinde Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi adıyla hizmet sağlamaya devam etmiştir. Şu anda 21 branş, 4 laboratuvar, 503 tescilli olmak üzere 479 fiili yatak kapasitesiyle toplam olarak 933 kadrolu  personeliyle halkına sağlık hizmet vermektedir.

Hastane Değerleri

 • İnsani Değerleri Önemsemek
 • Hasta Sağlığı ve Güvenliğine Önem Vermek
 • Bilimsel ve Araştırmacı Olmak
 • Herkese Eşit ve Hakkaniyetli Yaklaşmak
 • Teknolojik Olmak
 • Etik ve Güvenilir Olmak
 • Etkili ve Bütünsel Olmak
 • Şeffaf ve Samimi Olmak
 • Mükemmeliyetçi Olmak
 • Çalışanlarının Gelişimine Önem Vermek
 • Yenilikçi ve Çağdaş Olmak
 • Sosyal ve Bilimsel Anlamda Fark Yaratmak

Vizyon ve Misyon
Hastane kendi sitesinde vizyonunu, “Hasta ve çalışanların bütün beklentilerini ve ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayan model bir hastane olmaktır.” olarak dile getirmiştir.

Hastanenin misyonu ise, “ Toplumun değer yargılarına saygılı, tıbbi ve etik kurallara uyan hastaların ve çalışanların haklarını gözeten, ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir sağlık hizmeti sunan bir kuruluştur.” diye ifade etmiştir.

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Meşrutiyet Mahallesi Huzur Sokak No: 35 Merkez/ZONGULDAK
Telefon Numarası; +90.372 252 19 00
İletişim & Web Sayfası; https://zonguldakataturkdh.saglik.gov.tr/TR,26731/iletisim-ve-ulasim.html

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi kamuya bağlı olarak hizmet vermesinden ötürü sağlık personeli alımlarında özellikle de memur alımları için, yapılan KPSS sınavlarını baz almaktadır. Bunun neticesinde yapılan merkezi atamalar ise sonucu belirlemektedir. Ek olarak bazı sağlık okullarından mezun olan kişilerde devlet hastanelerinde çalışabilmektedirler. Bunların haricinde hizmetli kadrosu adına başvuru yapmak ister iseniz eğer hastanenin anlaşma yaptığı taşeron firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu